Son dakika: Evde bakım maaşı ve 65 yaş yaşlılık aylığı alanlara müjde Maaş zammı ne kadar olacak?

Son dakika: Evde bakım maaşı ve 65 yaş yaşlılık aylığı alanlara müjde Maaş zammı ne kadar olacak?

Evde bakım aylığı ve 65 yaş yaşlılık aylığı alan vatandaşları sevindiren son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamanın detayları yazımızda.

Finans Magazin 2 Eylül 2023 22:04 0
Son dakika: Evde bakım maaşı ve 65 yaş yaşlılık aylığı alanlara müjde Maaş zammı ne kadar olacak?

Evde bakım maaşı, 65 yaş maaşı alanları ilgilendiren son dakika açıklaması: Büyük zam geliyor.

Son dakika haberi geldi: Gelen haberde evde bakım aylığı alan vatandaşlar ile 65 yaş aylığı alan vatandaşlara yükske oranda bir yeni yıl zammının geleceği bildirildi.

Geçen gün sona eren toplu sözleşme görüşmelerinden sonra memur ile emeklilere Ocak ayında yüzde 15'lik zammın geleceği bildirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan zam kararından önce yaptığı açıklamada memur ile emeklilere Ocak ayında gelmesi beklenen zammı duyurdu.

Bakan Işıkhan yaptığı son açıklamada şunları söylemişti:

"22 Ağustos tarihine kadar devam edecek olan sürecin bundan sonra da aynı nezaket süreci içinde sürdüreceğimize inanıyorum. Bilindiği gibi 2023 Ocak ayında kamu görevlerine yüzde 30 artış yaptık. Ayrıca Temmuz ayında 8077 lira seyyanen zam yaparak en düşük Memur maaşını 22 bin 17 liraya yükselttik. Gerek Ocak gerekse Temmuz'daki artışların enflasyon farkı alınmadan ilave refah payı olarak verildiğini vurgulamak isterim. Kamu görevlilerine Ocak 2024'te yüzde 25 oranında enflasyon farkı vereceğimizi öngörüyoruz. 2023 zammından ilave refah farkından verileceğini kaynaklandığını belirtmek isterim. 2024 yılında ilk 6 ay içinde yüzde 10 sonraki 6 ay için yüzde 10 artacağını imza altına almıştık"

EVDE BAKIM AYLIĞI VE 65 YAŞ AYLIĞINA ZAM

Bakan'ın bu açıklamasına baktığımızda memur ile emeklilere en az yüzde 25+15 olmak üzere toplamda yüzde 40 zam geleceği görülüyor. Evde bakım maaşı ile 65 yaş aylığının zammı da bu olacak. Sizce en düşük maaş kaç TL olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Zam netleşince haberdar olmak için aşağıdaki linklerden uygulamamızı ücretsiz indirin:
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç