Son dakika Erdoğan talimat verdi: TOKİ ayda 3868 TL taksitle konut başvurusu E Devlet'te başladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika Erdoğan talimat verdi: TOKİ ayda 3868 TL taksitle konut başvurusu E Devlet'te başladı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı sonrası birçok ilde konut yapımını hızlandıran TOKİ, bugün yayınladığı duyuruda 5 ilde 2 bin 134 konut satışı yapacağını açıkladı. İşte başvuruya ilişkin bilgiler.

TOKİ Başvuru 11 Ara 2023 6
Son dakika Erdoğan talimat verdi: TOKİ ayda 3868 TL taksitle konut başvurusu E Devlet'te başladı

Son dakika: TOKİ 3944 TL taksitle ev satışı başladı.

E Devlet üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında TOKİ'nin 5 ilde konut satışına başladığı, başvuruların başladığı ve vatandaşların uygun fiyatlara 2+1 ile 3+1 ev alabileceğine yer verildi.

Başvuru yapan vatandşlar arasından kura çekimi olacak ve kura ile kazanan adaylar belirlenecek. Evler peşinatın yatırılması ve sözleşmenin imzalanması sonrası vatandaşlara teslim edilecek.

Bugün yayınlanan açıklamalara baktığımızda TOKİ'nin toplamda 2134 konut satışı yapacağı, evlerin 2+1 ve 3+1 olduğu görüldü.

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Konutların başvuru şartları da açıklandı. Konutlara başvuru yapacak kişilerin aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. Ayrıca başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması şartı aranacaktır.

-Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.

-Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

-Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, (İl nüfus kütüğüne kayıtlı olmayan hak sahiplerinden sözleşme aşamasında adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alınacak belge istenecektir.)

-Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, başvuru tarihleri arasında, yetkili banka şubelerine başvuru bedelini ödeyerek, başvurdukları kategori ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi” ni imzalayacaklardır.

AYLIK TAKSİTLER

2+1 ve 3+1 konutlar için başlangıç fiyatları ve başlangıç taksit miktarları açıklandı. TOKİ konutlarına başvuru yapacak vatandaşlar, konut satış detaylarına göre yüzde 25 peşinat ve kalan parayı da taksitlerle idareye ödeyecek. Konutların fiyatları hakkında şu tablo paylaşıldı:

5 İLDE BAŞVURULAR E DEVLET ÜZERİNDEN BAŞLADI

5 ilde TOKİ konut başvuruları e devlet kapısı üzerinden alınmaya başlandı. Başvurular e devlet kapısı üzerinden yapılabiliyor. Liste şu şekilde:

Siz hangi ilde konut başvurusu bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BU İLLERİN DIŞINDA KONUTLAR

Bu illerin dışında konut başvuruları da alınıyor. 32 ilde konut başvuru detayları için TIKLAYIN

Kadın erkek konut grubumuza katılmak, diğer adaylarla tanışmak için > TIKLA KATIL

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

TOKİ konutlarına başvurular e devlet kapısı üzerinden alınıyor. Başvuru yapacak kişilerin aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir.

Öncelikle e devlet kapısı turkiye.gov.tr adresine gidin.

Daha sonra sağ üstten girişinizi yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıda gösterildiği gibi arama kısmına TOKİ yazın.

Çıkan sonuçlardan Konut / İş Yeri Başvurusu olana tıklayın. Daha sonra Devam  Et dediğinizde aşağıdaki gib bir ekran karşınıza çıkacak:

Burada sağ üstteki yeni başvuru kısmına tıklayın.

Yeni başvuru kısmına tıkladığınızda karşınıza güncel TOKİ konut başvuruları çıkacak. Burada sağ tarafta başvuru yapmak istediğiniz ilin yanındaki SEÇ butonuna tıklayın. SEÇ: butonuna tıkladığınızda proje ile ilgili detayları göreceksiniz. Burada 2+1 ve 3+1 seçeneklerini göreceksiniz. Başvuru yapmak istediğiniz türü seçin ve Daha sonra bilgilendirme yazısını okudum onaylıyorum diyerek devam edin.

Başvurunuzu bu şekilde yaptıktan sonra 2+1 ev için 1000 TL, 3+1 evler için ise 2000 TL teminat yatırmanız gerekmektedir. Teminatı yatırdıktan sonra başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.

DİĞER İLLER NE ZAMAN?

TOKİ her hafta yeni konut duyuruları yayınlıyor. Konut duyuruları yayınlandığında Finans7 olarak takipçilerimizle paylaşıyoruz. Bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (6)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
hatayda nezaman başvuru lar baslayacak
Ziyaretçi 6 Ay Önce
81 ilde diye Duyuru yapıp bieevim reklamına yönlendirmekte ve sitenin çok tıklanıp para kazanma stratejiniz güzel fakat bir ziyaretçi Beddua eder ve kabul saatine denk gelirse haliniz duman (:
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Yahu arkadaş sosyal medyada 81 ilde toki diyorsunuz ama hiç aslı yok bir evim e yönleniyor siz ne ayaksınız cahilleri tuzağa düşürmeye mi calışıyorsunuz yazıklar olsun
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Trabzonda ne zaman olacak
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Diyarbakır için konut satışları varmi varsa ne zaman