Son Dakika Erdoğan Kabine Sonrası Müjdeyi Verecek: İşte Sözleşmeliye Kadro İçin Net Tarih (Taşeron, Belediye Şirket İşçileri İçin Ne Zaman?)

Son Dakika Erdoğan Kabine Sonrası Müjdeyi Verecek: İşte Sözleşmeliye Kadro İçin Net Tarih (Taşeron, Belediye Şirket İşçileri İçin Ne Zaman?)

Son dakika haberi: Sözleşmeli personellere kadro konusunda kritik tarih belli oldu. Kabine sonrası kritik açıklama gelecek. Peki taşerona, geçici işçilere, belediye şirket işçilerine kadroda son durum ne?

Son Dakika 18 Eylül 2022 13:54 22
Son Dakika Erdoğan Kabine Sonrası Müjdeyi Verecek: İşte Sözleşmeliye Kadro İçin Net Tarih (Taşeron, Belediye Şirket İşçileri İçin Ne Zaman?)

Sözleşmeli personellere kadro ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin , sözleşmeli kamu personellerine kadro ile ilgili son durumu açıkladı ve kadro bekleyen yüz ibnlerce sözleşmeli personelin merakla beklediği soruya yanıt verdi. 

Kırşehir'de düzenlenen 35. Ahilik Haftası kutlamalarına katılan ve kentte çeşitli temaslarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, burada emeklilikte yaşa takılanlar ve sözleşmeli personellere kadro konusunda önemli ifadeler kullandı. 

Bakan açıklamasında emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili konunun gündemde olduğunu, çalışmaların sürdüğünü söyledi ve "Aralık ayında Meclis'te olacak. Bu tür düzenlemelerin teknik çalışmalarını biz yaparız, nihai kararı TBMM verir. Çünkü TBMM'nin iradesi kanun yaparak, uygulamaları denetleyerek tecelli eder. Demokratik sistemin esasında Meclis vardır. Meclis, yasaları yaparak, yasa yapma gücünü, iradesini ortaya koyarak, bizim hazırlık yaptığımız teknik çalışmaları yasaya dönüştürerek milletin sorunlarını çözüyor. EYT de bunlardan biri." ifadelerini kullandı.

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO AÇIKLAMSI

Açıklamasının devamında ise Bakan Bilgin sözleşmeli kamu personellerine yapılacak kadro düzenlemesine değindi. Basın mensuplarının "Sözleşmeli personele kadro verilmesiyle ilgili son durum nedir?" sorusu üzerine Bakan Bilgin, "O çalışmamız bitti diyebilirim. Üzerinde son bir çalışma yapıp, Bakanlar Kurulunda Sayın Cumhurbaşkanı'mızla paylaştıktan sonra tahmin ediyorum kısa süre içerisinde uygulamaya geçireceğiz." şeklinde cevap verdi.

Bu açıklamaya baktığımızda , yapılacak ilk kabine toplantısında sözleşmeli personellere kadro düzenlemesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak.

KABİNE NE ZAMAN?

Genellikle pazartesi günleri toplanan kabinenin 19 Eylül 2022 tarihinde toplanması bekleniyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM toplantısına katılacak olması nedeniyle kabinenin 26 Eylül 2022 Pazartesi yapılması bekleniyor. 

TAŞERON VE BELEDİYE ŞİRKET İŞÇİLERİ NE OLACAK?

Bakan Bilgin bu konuda bir açıklama yapmadı. Bu konularda açıklamanın sözleşmeli personellere kadro konusundan sonra gündeme geleceği belirtildi. Bu nedenle personellerin en az Ekim ayının ortasına kadar , yani bir ay daha beklemesi gerekecek. Siz hangi kurumda kadro bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Kadro açıklaması geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (22)

Seç


Ziyaretçi 11 Gün Önce
Belediye şirketine gelsin lütfen
Ziyaretçi 14 Gün Önce
Typ ye kadro istiyorum duyun lutfen
Ziyaretçi 14 Gün Önce
Hastane çalışanı yemekhane için kadro bekliyoruz yüzde yetmiş maduruyuz
Ziyaretçi 14 Gün Önce
TAŞERONLARI GÜNDEMDE TUTUN LÜTFEN!
Ziyaretçi 14 Gün Önce
Belediye de taşeron olarak çalışıyorum inşallah bizede gelir herkeze nasip olur