Son dakika: Engelli ve 65 yaş yaşlılık aylığı maaş zammı açıklaması geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Engelli ve 65 yaş yaşlılık aylığı maaş zammı açıklaması geldi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada engelli ve 65 yaş aylıklarına zam detaylarına yer verildi.

Finans Magazin 22 Haz 2023 12:12 0
Son dakika: Engelli ve 65 yaş yaşlılık aylığı maaş zammı açıklaması geldi

Engelli ve 65 yaş yaşlılık aylığı hakkında son dakika açıklaması.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada bakanlık, yaşlılık ve engelli aylığı zammı hakkında detayları açıkladı.

"Açıklanan yeni asgari ücret sonrasında bazı basın yayın organlarında "Yaşlı Aylığı ve Engelli Aylıkları" tutarlarına ilişkin çıkan haberler hakkında’ aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur" başlığı ile yayınlanan son dakika açıklamasında "İlgili taraflarca yapılan görüşmeler sonrasında 20 Haziran 2023 tarihinde belirlenen yeni asgari ücret sonrasında gerçekleşen artışın, bazı basın yayın organları tarafından “Yaşlı Aylığı ve Engelli Aylıkları”na da aynı oranda uygulanarak güncellendiği görülmüştür. Paylaşılan “güncel” Yaşlı Aylığı ve Engelli Aylıkları tutarları gerçeği yansıtmamaktadır" denildi ve zam hakkında detaylara yer verildi.

ASGARİ ÜCRETLE DEĞİL MEMUR ZAMMI İLE BAĞLANTILI

Bakanlık yaptığı açıklamada maaş zamlarının nasıl belirlendiğine dair, "Bakanlığımızca hak sahiplerine ödenen “Yaşlı Aylığı ve Engelli Aylıkları”na ilişkin iş ve işlemler ilgili mevzuat doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede bahse konu aylıklara ilişkin ödeme tutarları 2022 sayılı Kanun, Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ve memur aylık katsayısına göre belirlenmektedir. Dolayısıyla 01/07/2023 - 31/12/2023 tarihleri arasında geçerli olacak Yaşlı Aylığı ve Engelli Aylıkları tutarları, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanacak memur aylık katsayısı sonrasında hesaplanabilecektir" açıklamasında bulundu.

NE ZAMAN BELLİ OLACAĞI AÇIKLANDI

Bakan Işıkhan dün yaptığı açıklamada memur zammının Temmuz ayında meclisten geçeceğini söyledi. Zam belli olduğunda haberdar olmak için uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç