Son dakika: Emeklilere ara zammın geleceği tarih açıklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Emeklilere ara zammın geleceği tarih açıklandı

Son dakika haberi: Emeklilere ara zam için kritik iki açıklama geldi. Gelen açıklamada emeklilere beklenen zamma yer verildi.

Emekli Haberleri 18 Ağu 2023 13:28 28
Son dakika: Emeklilere ara zammın geleceği tarih açıklandı

Emeklilere ara zam geliyor.

Ekonomist Muhammet Bayram yaptığı son dakika açıklamasında emeklilere ara zammın geleceğini söyledi. Bir açıklama da Evren Devrim Zelyut'tan geldi. Zelyut, yerel seçim öncesi emeklilere iyi bir zam yapılacağını söyledi.

Ünlü Ekonomist Evren Devrim Zelyut bir açıklama yaptı ve emeklilere planlanan maaş zammı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Zelyut seçimlerden önce emeklilere planlanan zammın yüksek olacağını ve seçim öncesi emekli maaşının iyi rakamlara geleceğini söyledi.

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ: EN İYİ ZAM YAPILACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan dün yaptığı açıklamada emeklilere maaş zammı ile ilgili talimat geldiğini söyleyerek, "Emeklilerle ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarını aldık ve çalışmaya başladık. Bu zamana kadar ne emeklilerimizin ne de diğer vatandaşlarımızın taleplerine kayıtsız kalmadık, bundan sonra da kalmayız. Tüm imkanlarımızı hatta imkanları daha da zorlayarak gerekeni yapacağımızın bilinmesini özellikle belirtmek istiyorum" dedi.

SEÇİM ÖNCESİ EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

SZC Tv ekranlarında Can Coşkun'un konuğu olan ünlü Ekonomist Evren Devrim Zelyut, emeklilere yapılacak zam ile ilgili, "Dalga geçer gibi artışlar veriliyor. Emekliye reva mıdır bu? Yerel seçimlerde biraz daha iyi rakamlar gelecek. Ama yerel seçimler geçtikten sonra daha büyük bozulmalar oluşacak. Emekçimiz böyle zamlara bulamayacak. AKP'nin önünde bir seçim kalmayacak" ifadelerini kullandı.

Bu açıklamada Zelyut, yerel seçim öncesi emeklilere iyi bir zam verileceğini, ancak seçimden sonra kemerlerin daha da sıkılaştırılarak zam oranının azaltılacağını söyledi.

RAKAM VERDİ

Ekonomist Muhammet Bayram ise milliyet'e yaptığı açıklamada emekli maaşının 10 bin liraya çıkarılacağını söyleyerek, "En düşük emekli maaşının artırılması tekrar öngörülüyordu. Burada 7500 TL olan en düşük emekli maaşının 10 bin TL seviyesinde olması gerektiğinden bahsetmiştik. En düşük emekli maaşının 10 bin TL seviyesinde olabileceğini değerlendiriyoruz" dedi ve ara zam olacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Bizler de hep bahsettik, Ekim ayında Meclis açılmasıyla beraber en düşük emekli maaşına artış olabilir. Ekim ayında bunun olabileceğini tahmin ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan’a talimat verdi.

Bu talimat neticesinde bir artış yapılacak. Bu muhtemeldir ki ekim ayında bir ara zam şeklinde olabilir. Ancak bu kısıtlı bir artış olabilir. Geçtiğimiz dönemde mart ayında emeklilere kısıtlı bir ara zam artışı yapılmıştı, yine bu dönemde kısıtlı bir artış olabilir. Sene başında ise asıl zam yapılabilir"

ZAM NE ZAMAN GELECEK?

Emeklilere maaş zammı Ekim ayında gündeme gelecek. Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada emeklilere zam için Ekim ayında meclisin açılması ile birlikte düzenlemenin hızlı şekilde gündeme geleceğini söyledi. Zam açıklandığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (28)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
MEMUR emeklisi nede verilmelidir tüm EMEKLİLERE verilmelidir adalet sağlanmalı yoksa prim ödemesinin bir önemi kalmaz
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Eğer Emekliler Ekim ayına kadar hiç bir şey olmazsa, zaten Aralık sonunda, Yılbaşı itibariyle, zaten kanunen hakkımız olan alacağımızı alacağız. O gün geldiğinde sizlerde Emekliye şu kadar zam yaptık diye gururlanirsiniz. Eğer Emeklileri düşünüyor olsanız, bu gün itibariyle zam yaparsınız. Ama zaten sizin niyetiniz yok.
Ziyaretçi 10 Ay Önce
en az 15000₺ olması gerek bu kazığı anca yok ederiz
Ziyaretçi 10 Ay Önce
zam vermek ünlemli ve maaşa zamanında zam vermeliydi seçim yaklaşıyor diye her yerde emekli maaşına zam var diye yalan haberler dolaşıyor.Önemli olan gıdaya ve her şeye gelen zamları önlemek.saygılar.
Ziyaretçi 10 Ay Önce
EN DÜŞÜK OLMAZ KARDEŞİM YETER 3600 GÜN PRİMLE 13000 GÜN EMEKLİ AYNI MAAŞIMI ALACAK BAĞKUR SSK MEMUR EMEKLİSİ TÜMÜNE ADİL BİR ŞEKİLDE SEYYANEN ZAM YAPILMALI YOKSA EN DÜŞÜK YAKINDA HERKESİ GEÇER