SON DAKİKA: Elon Musk Twitter'ı Satın Aldı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

SON DAKİKA: Elon Musk Twitter'ı Satın Aldı

Son dakika gelişmesi... Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter'ı resmen satın aldığını açıkladı.

Son Dakika 27 Ekim 2022 17:01 0
SON DAKİKA: Elon Musk Twitter'ı Satın Aldı

Son dakika gelişmesi... Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter'ı resmen satın aldığını açıkladı. Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir açıklama yayınlayan Musk, "Birlikte olağanüstü bir şeyler inşa edelim" ifadelerini kullandı.

Elon Musk, Nisan ayında 44 milyar dolarlık teklif verdiği Twitter'ı resmen aldığını açıkladı.

Tesla CEO'su paylaşımında, "Twitter'ı neden satın aldığım ve reklamcılık hakkında ne düşündüğüm konusunda çok fazla spekülasyon yapıldı" ifadelerini kullandı. 

Musk'ın açıklamaları şu şekilde:

"Sevgili Twitter Reklamverenleri

Twitter'ı satın alma konusundaki motivasyonumu paylaşmak için açıklama yapmak istedim.

Twitter'ı neden satın aldığım ve reklamcılık hakkında ne düşündüğüm hakkında çok fazla spekülasyon yapıldı. Çoğu yanlış çıktı.

Twitter'ı satın almamın nedeni, geniş bir inanç yelpazesinin şiddete başvurmadan sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği ortak bir dijital kent meydanına sahip olmanın, uygarlığın geleceği için önemli olmasıdır.

Şu anda sosyal medyanın daha fazla nefret üreten ve toplumumuzu bölen aşırı sağ ve aşırı sol yankı odalarına ayrılması büyük bir tehlikedir.

Bitmek bilmeyen tıklama arayışında, geleneksel medyanın çoğu, parayı getirenin bu olduğuna inandıkları için, bu kutuplaşmış aşırı uçları körükledi ve besledi, ancak bunu yaparken diyalog fırsatı kaybedildi.

Bu yüzden Twitter'ı satın aldım.

Kolay olacağı için yapmadım. Daha fazla para kazanmak için yapmadım. Sevdiğim insanlığa yardım etmek için yaptım. Ve bunu alçakgönüllülükle yapıyorum, tüm çabalarımıza rağmen bu hedefe ulaşmadaki başarısızlığın çok gerçek bir olasılık olduğunu kabul ediyorum.

Bununla birlikte, Twitter açıkçası, herhangi bir sonuç olmadan her şeyin söylenebileceği, herkes için özgür bir cehennem ortamı olamaz! Yasalara bağlı kalmanın yanı sıra, platformumuz herkese karşı sıcak ve misafirperver olmalı.

Ayrıca reklamın doğru yapıldığında sizi memnun edebileceğine, eğlendirebileceğine ve bilgilendirebileceğine çok inanıyorum; size varlığından hiç haberdar olmadığınız, ancak sizin için doğru olan bir hizmet, ürün veya tıbbi tedavi gösterebilir.

Bunun doğru olması için, Twitter kullanıcılarına ihtiyaçlarıyla mümkün olduğunca alakalı reklamlar göstermek önemlidir. Alaka düzeyi düşük reklamlar spam'dır ancak alaka düzeyi yüksek reklamlar aslında içeriktir!

Temel olarak Twitter, markanızı güçlendiren ve işletmenizi büyüten, dünyanın en saygın reklam platformu olmayı hedeflemektedir. Bizimle ortak olan herkese teşekkür ederim.

Birlikte olağanüstü bir şey inşa edelim."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç