Son Dakika: Dördüncü Sondaj Gemisinin İsmi Belli Oldu!

Son Dakika: Dördüncü Sondaj Gemisinin İsmi Belli Oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih, Yavuz ve Kanuni sondaj gemilerinin ardından filoya yeni eklenen 4. sondaj gemisinin Abdulhamit Han olacağını açıkladı.

Haberler 13.6.2022 19:05 0
Son Dakika: Dördüncü Sondaj Gemisinin İsmi Belli Oldu!

Filyos'ta Karadeniz Gazı Denize İlk Boru İndirme ve Kaynak Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz gazının 2023'te sistemde olacağını açıkladı. Erdoğan, Türkiye'nin dördüncü sondaj gemisinin adının, "Abdülhamid Han" olarak belirlendiğini açıkladı.

Erdoğan Fatih, Yavuz ve Kanuni sondaj gemilerinin ardından filoya yeni eklenen 4. sondaj gemisinin Abdulhamit Han olacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filyos'ta Karadeniz Gazı Denize İlk Boru İndirme ve Kaynak Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

-2023'ün birinci çeyreğinde ilk fazda üretilecek günlük 10 milyon metreküp gazı günlük iletime aktarmış olacağız. Bugün ilk boruları denize indiriyor ardından da ilk kaynağımızı yapıyoruz. Derin deniz tarafında da inşallah ilk kaynağı önümüzdeki ay vuracağız. Derin denizde inşa edeceğimiz boru hattıyla eş zamanla doğalgazı milli iletişim şebekesine başlayacak olan karadaki boru hattının yapımına da başlıyoruz.

-Buradaki çalışmalarımız Kasım'ın ilk haftasında bitecek. Sahada açılacak 40 kuyuyla birlikte günlük gaz kapasitemizi 40 milyon metreküpe çıkarmayı hedefliyoruz.

-Türkiye'nin 20 yıldaki her kazanmında büyük bir emek var. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için çok çalıştık. 

Bütün alanlarda hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için çok çalıştık. Dünyanın satın almak için sıraya girdiği İHA'larımızı, akıl sahibi herkesin gıptayla baktığı otoyolları, tünelleri, barajları velhasıl bütün projeleri milletimizin hizmetine geçirdik. Kimi zaman vesayet odaklarıyla kimi zaman terör örgütleriyle mücadele ettik. 

-Enerji fiyatlarındaki tırmanma enflasyona yansıdı. Gelişmiş ekonomilerde enflasyon son 40 yılın en üst seviyesinde. 

-4. sondaj gemimizin adını Abdülhamid Han olarak belirledik.

Yorumlar (0)

Seç