Son Dakika: Dolara Ne Oluyor?

Son Dakika: Dolara Ne Oluyor?

Dolar kurunda son anlarda saniyelik ciddi yükselişler ve ciddi düşüşler görüldü. İşte piyasalarda son durum.

Döviz 22.6.2022 23:07 0
Son Dakika: Dolara Ne Oluyor?

Son dakika : Faiz kararı öncesi dolar sert hareketlere başladı. Dolara neler oluyor?

Faiz kararına saatler kala dolar kurunda sert hareketler başladı. Piyasalardan alınan son dakika bilgilerine göre dolar kuru hızlı şekilde yükseldi ve bir anda düştü. 

Yaşanan sert hareketlere anlam vermeye çalışan vatandaşlar, neden bu şekilde sert hareketler olduğunu araştırmaya başladı. 

BİR 17.31 BİR 17.41

Sert hareketler yaşanan dolarda az önce 17.31 TL seviyesi görülürken bir anda sert yükseliş görüldü ve 17.41 TL seviyesine kadar çıktı. Daha sonra yine sert düşen dolar kuru 17.36 TL'ye geriledi. Daha sonra dolar yine 17.41 TL oldu. 

Tüm bu hareketler saniyeler içinde yaşandı. Yaşanan bu yükselişin grafiği şu şekilde:

FAİZ KARARI GELİYOR: BEKLENTİ SABİT

Merkez Bankası, beklenen faiz kararını 23 Haizran Perşembe günü saat 14.00'da açıklayacak. Analistler yaptığı açıklamada faizlerin sabit tutulmasını bekliyor.

FAİZLER SABİT KALIRSA DOLAR NE OLUR?

Piyasa Uzmanı İslam Memiş bir son dakika açıklamasında bulundu ve dolar kurunun faiz kararı sonrası kaç TL aralığında hareket edeceği koınusunda değerlendirmede bulundu. Memiş yaptığı açıklamada dolar kurunun , faizin sabit tutulması durumunda 17.10 TL ile 17.50 TL aralığında hareket edeceğini, daha sonra bir miktar daha yükseleceğini söyledi. 

Memiş, hükümetin yakın zamanda bir ekonomi paketi açıklayacağını ve bu paket ile doların düşürüleceğini söyledi. 

İşte o açıklama:

SON DURUM

Biz haberi yazdığımızda saatler 23.08'i gösterdiğinde dolar kuru bir düşüş daha gösterdi ve 17.41 TL'den 17,33 TL'ye kadar geriledi. 

Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (0)

Seç