Son dakika: Dolar ve gram altına 1 dakikada neler oldu?

Son dakika: Dolar ve gram altına 1 dakikada neler oldu?

Piyasalardan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Gece yarısı dolar ile altında yaşanan hareketlilik ise dikkatleri çekti.

Döviz 19 Eylül 2023 11:57 1
Son dakika: Dolar ve gram altına 1 dakikada neler oldu?

Gram altın ve dolarda bir anda neler oldu?

Gram altın ve dolar kuru fiyatında gece yarısı yine bir şeyler oldu. Son dönemlerde hızlı düşüşünü bitiren ve yavaş yavaş yükselişe geçen gram altında yükseliş bugün de devam etti.

Düşük miktarda yükselen gram altın, bugün 6 lira artarak 1680 TL'ye gelirken gece yarısı anlık yaşanan yükseliş dikkatleri çekti.

Dolar kuru ise son günlerde yeniden yükselişe geçerek kritik 27 lira seviyesini geride bıraktı.

MERKEZ BANKALARININ KARAR HAFTASI

Bu hafta ABD ve Türkiye'de Merkez Bankası faiz kararları gelecek. Fed bugün ve yarın yapacağı toplantılarda faiz kararını alacak. 20 Eylül saat 21.00'da Fed'in faiz kararını kamuoyuna açıklaması bekleniyor. Fed kararı sonrası Powell kameralar karşısına geçerek açıklama yapacak ve piyasalarda yön belli olacak.

Daha sonra 21 Eylül'de Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın başkanlığında PPK toplantısı yapılacak ve faiz kararı alınacak. Faiz kararı 21 Eylül 2023 Perşembe saat 14.00'da kamuoyuna açıklanacak.

GECE YARISI NE OLDU? DOLAR BİR ANDA ÇAKILDI

Gece yarısı dolar kurunda ani bir hareket oldu. Aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi saatler 00.27'yi gösterdiğinde dolar 27 liradan aniden 26.56 TL seviyesine kadar geriledi.

Daha sonra yeniden yükselen dolar kuru yine 27 liranın üzerine geldi. Şu sıralar 1 dolar 27.0346 TL seviyesinden işlem görüyor.

TAM TERSİ YÖNDE GRAM ALTIN

Yine gece yarısı bu sefer de gram altına bir şeyler oldu. Aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere saatler 01.19'u gösterdiğinde gram altın 1674 TL seviyesinden 1721 TL'ye bir anda çıkarak 50 liraya yakın değer kazandı.

Anlık yaşanan yükseliş sonrası 01.22'de gram altın yine 1675 TL seviyesine düştü.

Yaşanan bu ani yükselişlerin nedeni ise henüz açıklanmadı.

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 11 Gün Önce
birini sattiriyolar birini aldiriyolar ne tuhaf bi oyunun içindeyiz anlamiyorum