Son Dakika: Dolar TL Düşmeye Başladı

Son Dakika: Dolar TL Düşmeye Başladı

Ameirka'da açıklanan düşük enflasyon sonrası dolar düşmeye başladı. İşte son dakika bilgileri ve fiyatı.

Döviz 10 Kasım 2022 22:14 0
Son Dakika: Dolar TL Düşmeye Başladı

Son dakika : Dolar kuru düşmeye başladı.

ABD enflasyon rakamları sonrası dolar kurunda başlayan düşüş akşam saatlerinde biraz daha hızlandı. Gelen son dakika bilgilerine göre dolar kuru 18.50 TL'nin altına geriledi ve zayıflamaya başladı.

AMERİKA'DA ENFLASYON BEKLENTİLERİN ALTINDA GELDİ

Amerika Birleşik Devletleri'nde bugün açıklanan enflasyon rakamlarında beklentilerin altında bir veri geldi. 7.9'luk enflasyon beklentisi oluşmuştu. Açıklanan rakam ise 7.7 oldu. Bu rakam , Fed'in şahin duruşunu güvercine yaklaştırabileceği beklentisi ile dolar kurunda gevşeme oldu.

ALTIN HIZLI YÜKSELDİ

Karar öncesi 1705 dolar seviyesinde olan ons fiyatı , şimdi 1751 dolar seviyesinde seyrediyor.  Gram altın fiyatı ise 1020 TL'den 1041 TL seviyesine kadar çıktı. Çeyrek altın ise 1702 TL seviyesinde seyrediyor.

EURO KURU

Euro kuru yükselişe devam ediyor. Gelen verilere göre 1 Euro 18.80 TL seviyesine kadar çıktı.

DOLAR KURU

Dolar kurunda düşüş başladı. Sabah 18.60 TL seviyesinde olan dolar kuru 18.48 TL 'ye kadar geriledi.

Altın dolar ve kripto para yorumları:

KRİPTO PARALAR

Bitcoin 17 bin 399 dolar seviyesinde iken Ethereum 1276 dolar seviyesinde.

ABD Başkanı Joe Biden, enflasyonu normal seviyelere döndürmenin zaman alacağını belirterek, enflasyonu düşürme konusunda ilerleme kaydettiklerini bildirdi.

ABD'de enflasyon Ekim ayında soğuma sinyalleri verdi. Manşet yıllık enflasyon yüzde 7,7 ile yüzde 7,9'luk beklentinin altında kaldı. Çekirdek enflasyon göstergeleri de Eylül ayına göre geriledi. Verilerin açıklanmasının ardından Fed'in Aralık toplantısına ilişkin faiz artışı beklentileri 50 baz puana geriledi.

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç