Son dakika: Dolar kurunun 42 TL olacağı tarihi açıkladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Dolar kurunun 42 TL olacağı tarihi açıkladı

Son dakika haberi: Dolar kurundaki düşüş devam ederken bir son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada doların 42 TL olacağı tarihe yer verildi.

Döviz 29 Ağu 2023 23:37 0
Son dakika: Dolar kurunun 42 TL olacağı tarihi açıkladı

Doların 42 TL olacağı tarihi açıkladı.

Dolar kuru hakkında son dakika açıklaması geldi. Dolar kuru ile ilgili açıklama yapan ünlü Ekonomist Selçuk Geçer, dolar kurunun 42 liraya yükseleceğini iddia etti.

Enflasyon verilerinin doğru bir şekilde okunması halinde doların yakın zamanda 40-42 lira seviyelerini görmesinin gayet doğal olduğunu söyleyen Selçuk Geçer, tahminin gelecek yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi:

''Bu enflasyon da dünden bugüne gelen enflasyon değil. Geçmişten bugüne kadar oluşan gerçek enflasyonu hesaplayacaksınız. Buradaki kümülatif oranı bulacak ve ona göre müdahale edeceksiniz. Bu hesaplama da 40-42 lira arasına ulaşıyor. Son derece iyi niyetli hesaplamalarla, TÜİK'in verilerine göre yapılan hesaplamalarla 42 liraları söylüyorum. Bu hamlenin de gelecek yıl içerisinde tamamlanacağını düşünüyorum. 2024 yılında dolar kurunu 42 lira olarak görmek hiç sürpriz olmayacak.''

DOLAR ŞİMDİ NE KADAR?

Piyasalardan alınan son dakika bilgilerine göre dolar kuru 26.60 TL seviyesinde seyrediyor. Euro kuru 28 lira 94 kuruş seviyesinde seyrediyor. Gram altın ise piyasalarda 1655 TL seviyesinde.

Finans7.com | Ankara
Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç