Son dakika: Dilan Polat kaç sene ceza aldı? Ne kadar sene hapiste yatacak?

Son dakika: Dilan Polat kaç sene ceza aldı? Ne kadar sene hapiste yatacak?

Son dakika haberi: Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu ne kadar ceza aldı? Suçları ne, neden tutuklandılar?

Haberler 5 Kasım 2023 3
Son dakika: Dilan Polat kaç sene ceza aldı? Ne kadar sene hapiste yatacak?

Son dakika: Dilan Polat kaç yıl ceza aldı?

Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu ve beraberindekiler hakkında karar bugün verildi. Geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan 18 isim, emniyet ifadelerinin tamamlanmasından sonra dün adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen ekip, burada savcıya da ifade verdi ve verdiği ifade sonrası mahkemeye sevk edildi. Gece sabaha karşı nöbetçi hakim karşısına çıkan taraflar hakkında karar verildi. Hakim, gözaltına alınan 18 kişiden 6'sı hakkında adli kontrol şartı ile serbest bırakılmaları kararı verilirken kalan 12 kişi hakkında tutuklama kararı verildi.

Hakkında adli kontrol şartı ile serbest bırakılmaları kararı verilen isimler şu şekilde:

Beyza Nur GÜN
Ceyda Nur GÜN
Gürsel YILMAZ
Yeşim ALTINKALEM DALKIRAN
Haydar Enes ÇETİNKAYA
Buse UZUNER

Hakkında tutuklama kararı verilen isimler ise şu şekilde:

Engin POLAT
Dilan POLAT
Sezgin POLAT
Sinem Sıla DOĞU
Ahmet GÜN
Alper Kürşat POLAT
Nilgül YILMAZ
Metin YILMAZ
Zekayi TEPE
Can DOĞU
Can POLAT
Halil POLAT

KAÇ YIL CEZA ALACAKLAR?

Bu isimler tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bundan sonra savcılık, olay ile ilgili iddianame hazırlayacak ve bunu mahkemeye sunacak. Hazırlanacak iddianamede taraflar hakkında istenen hapis cezası belli olacak. Yukarıdaki isimler tutuklandı ancak ne kadar ceza alacakları, mahkeme sürecinin sonunda belli olacak. Önümüzdeki günlerde iddianamenin hazırlanması ve taraflar hakkında ne kadar hapis isteneceği belli olacak.

Dilan, Engin Polat, Sıla Doğu ve beraberindekiler, "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlaması var.

MASAK raporunda çiftin işlemleri ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

5549 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinde, şüpheli işlem bildirimine ilişkin hüküm ihdas edilmiş ve yükümlüler nezdinde veya bunlar aracılığıyla yapılan veya yapılmaya teşebbüs edilen işlemlere konu malvarlığının yasa dışı yollardan elde edildiğine veya yasa dışı amaçlarla kullanıldığına dair herhangi bir bilgi, şüphe veya şüpheyi gerektirecek bir hususun bulunması halinde bu işlemlerin yükümlüler tarafından Başkanlığa bildirilmesinin zorunlu olduğu.

5549 sayılı Kanunun el koyma başlıklı 17nci maddesinde; aklama ve terörün finansmanı suçunun işlendiğine dair kuvvetli şüphe bulunan hallerde 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 128 inci maddesindeki usule göre malvarlığı değerlerine el konulabileceği hüküm altına alınmıştır

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Gün Önce
yusuf tekin istifa
Ziyaretçi 10 Gün Önce
yusuf tekin istifa
Ziyaretçi 26 Gün Önce
Ben çok alyorum lütfen onlaŕı serbes bırakın çocukları olula gitmek ostemezler yemezler ićmezler onları serbest bırakın
;