Son dakika: Devlet, yüzde 20 indirimli arsa satışına başladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Devlet, yüzde 20 indirimli arsa satışına başladı

Son dakika haberi: Devlet, yüzde 20 indirimli arsa satışına başladığını açıkladı. Birçok ilde yapılan arsa satışlarının detayları yazımızda.

Emlak 7 Ara 2023 0
Son dakika: Devlet, yüzde 20 indirimli arsa satışına başladı

Son dakika: Devlet, birçok ilde arsa satışı yapıyor. Yüzde 20 indirim müjdesi geldi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde bulunan Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada birçok ilde arsa satışlarının yapılacağına yer verildi.

Arsa satışlarına baktığımızda fiyatların 100 bin liradan başladığı ve 1 milyon liranın üzerine kadar çıktığı görülüyor. Devlet tarafından yapılan arsa satışlarında söz konusu arsaların imarlı olduğu görülüyor. Arsayı alacak vatandaşlar, söz konusu arsanın üzerine ister prefabrik, ister betonarme isterse arsa büyüklüğüne göre apartman yapabilecek.

ARSA FİYATLARINA İNDİRİM FIRSATI

Çevre Şehircilik Bakanlığınca yapılan arsa satışlarına baktığımızda kampanya başlatıldığı görülüyor. Milli Emlak resmi sayfasından yapılan açıklamaya baktığımızda peşin şekilde arsayı satın alacaklara yüzde 20 indirim yapıldığı bildirilirken taksitle ödeme yapacaklara, söz konusu arsaların 24 ay vade ile satılacağı bildirildi. 5 sene boyunca emlak vergisinden muaf olacak arsalardan KDV de alınmayacak. Harçsız şekilde tapuyu alabileceksiniz.

İşte Milli Emlak'ın söz konusu açıklaması:

ARSA FİYATLARI

Peki arsa fiyatları ne kadar? Hangi illerde arsa satışları var?

Öncelikle belirtelim, bu arsalara başvuru yapmak için herhangi bir ikamet şartı bulunmuyor. Milli Emlak resmi sayfasından yapılan açıklama ve bazı arsaların fiyatları ise şu şekilde:

HANGİ İLDE KAÇ ARSA SATIŞI VAR?

Türkiye genelinde birçok ilde arsa satışı yapılıyor. Harita üzerine baktığımızda arsa satışı olan illerin listesinin şu şekilde olduğu görüldü:

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Milli Emlak resmi internet sayfası üzerinden yayınlanan açıklamaya baktığımızda başvuruların başladığı görülüyor. Milli Emlak resmi sayfaısna giderek üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Üyelik oluşturduktan sonra soldaki menüde yer alan formlardan satınalma başvuru dilekçesini doldurabilirsiniz.

Bunun yanı sıra il ve ilçelerde bulunan Çevre Şehircilik Müdürlüklerine de giderek konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Kadın erkek konut grubumuza katılmak, diğer adaylarla tanışmak için > TIKLA KATIL

DİĞER İLLER

Diğer illerde arsa satışları ise önümüzdeki günlerde gelecek. Arsa duyurularından haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç