Son dakika: Depremde büyük hasar alan Adıyaman taşınacak

Son dakika: Depremde büyük hasar alan Adıyaman taşınacak

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 2 ayrı depremde ağır hasar alan Adıyaman'ın bir kısmı başka bir bölgeye taşınacak.

Haberler 16 Şubat 2023 18:14 0
Son dakika: Depremde büyük hasar alan Adıyaman taşınacak

Son dakika gelişmesi: Merkez üssü Kahramanmaraş olan 2 ayrı depremde ağır hasar alan Adıyaman'ın bir kısmı başka bir bölgeye taşınacak.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde birçok binanın yıkıldığı Adıyaman'da birçok bina da kullanılamaz hale geldi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman şehir merkezinin bir bölümünün başka yere taşınacağını duyurdu.

Şehrin kuzeyindeki dağlık alanda 30 bin yeni konut inşa edileceğini söyleyen Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, "İnşallah şehri yeniden kalkındırma noktasında özellikle kuzeyde, dağın eteğinde TOKİ İnşallah yeni konutlar inşa etmeyi düşünüyor. Yani en azından şu an 30 bin, 50 bin konut düşünülüyor. Daha önce de zaten şehri oraya taşıyalım diye planlamamız vardı. Buraları tarım arazileri. Mümkün mertebe tarım arazilerini kullanmadan jeolojik olarak daha sağlam olan yerlere geçmekte yarar var. Şu anki planlama bu" diye konuştu.

Adıyaman şehir merkezinde bin 166 bina tamamen yıkılırken ağır hasarlı olduğu öğrenilen 6 bin 108 binanın da ekipler tarafından yıkılacağı belirlendi.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)

Seç