Son dakika: Dar gelirli ailelere ayda 3571 TL verilecek: E Devlet sosyal destek başvurusu başladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Dar gelirli ailelere ayda 3571 TL verilecek: E Devlet sosyal destek başvurusu başladı

Son dakika haberi: Aile Bakanlığı yaptığı açıklamada dar gelirli ailelere 3 bin 571 TL destek ödemesi yapılacağını söyledi. Başvuru bilgileri finans7.com'da.

Ekonomi 20 Ara 2023 3
Son dakika: Dar gelirli ailelere ayda 3571 TL verilecek: E Devlet sosyal destek başvurusu başladı

Son dakika: Bakan açıkladı. Dar gelirli ailelere ayda 3571 TL destek verilecek: Başvuru başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı son dakika açıklamasında maddi durumu kötü olan ailelere destek ödemesi yaptıklarını söyledi. Şimdiye kadar 164 bin aileye bu kapsamda destek ödemesi yapıldığını söyleyerek açıklamasına başlayan Bakan Göktaş, başvuruların e devlet kapısı üzerinden alındığını söyledi.

Bakan TBMM'de yaptığı açıklamada destek programı kapsamında Ailelere nakdi ödeme yapıldığını söyledi. Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemeler ile ailelere 1950 liraya kadar destek ödemesi yapılıyor. Bakan Göktaş açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Aile Destek Programı’mızla ihtiyaçları yerinde tespit ederek hizmetlerimizi kişiye özel hâle getirdik. Rehberlik ve önleyici tedbir faaliyetlerimizle sadece 1,4 milyonu bu yıl olmak üzere toplam 7 milyon haneye misafir olduk. Aile içi iletişimi geliştirmek amacıyla başlattığımız aile danışmanlığı hizmetiyle vatandaşlarımıza ulaştık. Evlilik Öncesi Eğitim Programı’mızla 1,7 milyon gencimize, Aile Eğitim Programı’mızla 3,9 milyon kişiye eğitim verdik. Her daim gençlerin yanında olan, gençlerle yol arkadaşlığı yapan Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ve siz kıymetli milletvekillerimizin desteğiyle Aile ve Gençlik Fonunu kurduk. (AK PARTİ sıralarından alkışlar) Bu fonla Türkiye’nin yer altı zenginliklerinden elde edilecek gelirlerle gençlerimizin geleceğine yatırım yapacağız. Gençlerimizi evlilik süreçlerinde destekleyecek, onları sosyal risklerden korumaya yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti sunacağız. Bunun yanı sıra, kendi işini kurmak isteyen gençlerimizin girişimlerine ve projelerine destek olacağız. İlk uygulamalarını deprem bölgesinde başlatacağımız fonu kısa bir süre içerisinde tüm gençlerimizi kapsayacak şekilde bütün Türkiye'de yaygınlaştıracağız. Gençlerimizin istikbali için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz"

MADDİ DURUMU KÖTÜ OLAN AİLELERE AYDA 3 BİN 571 TL

Bakan sözlerinin devamında maddi durumu kötü olan ailelere ayda 3 bin 571 TL'lik destek ödemesi yapıldığını ve başvuruların e devlet kapısı üzerinden alındığını söyledi.

Bakan Göktaş açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Çocukların millî değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı birer fert olarak yetişmeleri için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Çocuğun üstün yararı ilkesini şiar edinerek her bir çocuğun güvenli ortamlarda yaşamlarını sağlayacak ve sosyal refahlarını iyileştirecek çalışmaları sürdürüyoruz. Bugün sosyal ve ekonomik destek programıyla aile bütünlüğünü koruyarak 164 bin çocuğun sağlıklı gelişimlerine katkı sunuyoruz. Psikososyal desteğe ihtiyacı olanlara sosyal hizmet, maddi zorluk yaşayan ailelere aylık 3.571 lira maddi destek sağlıyoruz"

ÖDEMELER BAŞLADI

Aralık 2023 ödemelerine ilişkin açıklama ytapan Bakan, “Bu kapsamda çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Aralık ayına ilişkin 587 milyon TL SED ödemesi yaptık” dedi ve “Çocukların ekonomik gerekçeler nedeniyle ailelerinden kopmamasını amaçlıyoruz. Çocukların aile ortamında büyümelerinin toplumsal değerlerin korunmasında vazgeçilmez bir rolü olduğuna inanıyoruz. Aile odaklı sosyal hizmet modellerimiz ile çocukların öncelikli olarak aile şefkati ve sıcaklığı ile yetişebilmeleri için gayret gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

E DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

E devlet kapısı üzerinden başvurular alınmaya başlandı. Başvuru yapacakların aşağıdaki videoda belirtilen adımları takip etmesi ve başvurusunu bu şekilde yapması gerekmektedir:

Kadın erkek adaylar, çalışanlar bu sayfada >>> Bilgi Alış Verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
Para dağıtarak seçimleri kazanmaya çalışıyorsunuz ,gittikçe batıyorsunuz..
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Bizim çocuklarımıza neden verilmiyor bizler sadece aile destek yardımı alıyoruz bizim çocuklarımızda her şeyden mağdur oluyorlar imkanımız olmadıgı için hiçbir isteklerini bile karşılıyamıyorum ben kızıma istediği kışlık oabanı bile alamıyorum siz sed yardımı diyorsunuz onuda dullara veriyorsunuz biz dar gelirli ailelere yine bir şeyyok adaletli ve vicdanlı davranın
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Dar gelirli ailelere de ve aile destek yardımı alanlarada ikramiye verilsin