Son Dakika: Cumhurbaşkanından 0.62 Faizle Kredi ve İş Kuracaklara Sıfır Faizli Kredi Müjdesi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son Dakika: Cumhurbaşkanından 0.62 Faizle Kredi ve İş Kuracaklara Sıfır Faizli Kredi Müjdesi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 0.62 faizli ucuza kredi ve iş kuracak gençlere faizsiz destek müjdesi.

Kredi 10 Ekim 2022 20:54 0
Son Dakika: Cumhurbaşkanından 0.62 Faizle Kredi ve İş Kuracaklara Sıfır Faizli Kredi Müjdesi

Son dakika haberi Cumhurbaşkan Erdoğan'dan esnaflara ve kendi işini kurmak isteyen kadın ve gençlere müjde.

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sona erdi ve kabine sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kameralar karşısına geçerek kabinede alınan kararları açıklandı. Erdoğan açıklamasının başında "Esnaf ve Sanaatarlarımızı her zaman desteklemeye devam edeceğiz" dedi ve kabinede esnafları ilgilendiren önemli kararlar alındığını söyledi. Erdoğan kararları açıklamasının sonunda açıklayacağını söyledi.

İşte esnaflara ve kendi işini kurmak isteyenlere gelen o müjdeler:

"Salgın ve savaş şartlarının zorlu sürecinde de esnaf ve sanatkarlarımızın yanında oluyoruz. Üstelik desteklerimizde kadın ve gençlere ayrı bir yer veriyoruz. Geçen sene Mart ayında başlayan kadın girişimci kredisinde 140 binden fgazla kadımızı faydalandı. Gençlerimiz için çeşitli isimler altında başlattığımız girtişimci kredilere çok başvuru oldu.

Şimdide yeni bir kredi destek paketi ile esnaf ve sanatkarlarımızın huzurundayız. Esnafımız için Halkbank ile 60 ay , yüzde 7,5 faizle istifade edebilecekleri 100 milyar liralık kredi kampanyası başlatıyoruz. Kredi üst limitlerini 350 bin den 500 bin liraya , işyeri ve taşıt kredisi limitlerini de 1 buçuk milyon liraya yükseltiyoruz.

Genç girişimcilerin sıfır faizli kredilerini 300 bin liraya çıkarırken yaş şartını 35'e çıkarıyoruz. Borcunu ödeyemeyenlere yüzde 4 faizli kredi vereceğiz. Tüm bu kolaylıkların esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum."

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç