Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine sonrası sözleşmeli öğretmenlik atama açıklaması 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine sonrası sözleşmeli öğretmenlik atama açıklaması 2024

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine sonrası öğretmen atama açıklaması yaptı.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine sonrası sözleşmeli öğretmenlik atama açıklaması 2024

Son dakika: Erdoğan'dan öğretmen atama açıklaması.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı. Erdoğan yaptığı açıklamada terörle mücadeleden Özgür Özel'in açıklamalarına ve öğretmen atamalarına kadar birçok konuya değindi.

"Diplomasi trafiğiniz bayram sonrası bir hayli hareketli, gündeminizde neler var?" sorusuna Erdoğan şu şekilde cevap verdi:

Mesela Tanzanya Cumhurbaşkanı Türkiye’ye gelecek. Tanzanya, Afrika’nın önemli bir ülkesi. Bu nedenle onun Türkiye’ye gelişi çok çok önemli. Onlarla atacağımız adımlar diplomatik konuların yanında yatırımlar açısından da önemli fırsatları barındırıyor.

"Önümüzdeki günlerde bir de Bağdat ziyaretiniz olacak. Hangi konular gündemde? Terörle mücadelede yeni aşama diyebilir miyiz?" sorusuna Erdoğan şu şekilde cevap verdi:

Özellikle Irak tarafı bizim bu ziyaretimize çok önem veriyor. Bu ziyaretle birlikte Türkiye ve Irak olarak münasebetlerimizi farklı bir zemine oturtacağız. Ziyaretimizin gündem başlıklarının en önemlilerinden biri de su meselesi. Su konusunda bizden bazı talepleri oldu, bu konuları çalışıyoruz. Bu konuyu onlarla çözmenin gayreti içinde olacağız. Onlar da zaten bu işi çözelim istiyorlar. Adımlarımızı bu istikamette atacağız. Bir de Türkiye’ye doğalgaz ve petrol akışı konuları var onları da ele almanın gayreti içerisinde olacağız. Bağdat ziyaretimizin ardından dönüşte Erbil’e de bir ziyaret yapabiliriz, oradaki yetkililerle de görüşmeler yapabiliriz. Arkadaşlarımız bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

"Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in bir ziyareti söz konusuydu, tarih netleşti mi?" sorusuna Erdoğan şu şekilde cevap verdi:

Sayın Putin ile sık sık telefon görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Türkiye ziyareti ile ilgili henüz tarih netleşmedi. Bu konu da inanıyorum ki en kısa sürede netleşecektir.

"CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in sizden randevu istediği konuşuluyor. Bu talebe yanıtınız ne olur?" sorusuna Erdoğan şu şekilde cevap verdi:

CHP’nin Genel Başkanı Sayın Özel’e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz.

ÖĞRETMEN ATAMA AÇIKLAMASI

"Öğretmen ataması söz konusu mu?" sorusuna Erdoğan şu şekilde cevap verdi:

Öğretmen atamaları fazla uzamayacak yakında bir miktar atama yapacağız. Ancak şimdi rakam vermek doğru olmaz Milli Eğitim Bakanımız konuyu çalışıyor.

Sizce kaç atama olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Ay Önce
Staj ve çıraklık SSK başlangıcı sayılmasını bekliyoruz
Ziyaretçi 2 Ay Önce
80 bin