Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 Mart 2024 kabine kararlarını açıklıyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 Mart 2024 kabine kararlarını açıklıyor

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine sonrası kameralar karşısına geçti ve açıklama yapıyor. İşte kabine kararları 4 Mart 2024.

Haberler 4 Mart 2024 18:30 13
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 Mart 2024 kabine kararlarını açıklıyor

Son dakika haberi: Kabine sona erdi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapmaya başladı.

Merakla beklenen kabine toplantısı sona erdi ve kjabineden sonra kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulunmaya başladı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen açıklama:

BM ziyaretimizde Dubai'de düzenlenen Dünya Hükümetler Zirvesi'ne katıldık. Bu vesileyle devlet başkanının yanı sıra diğer devlet ve hükümet başkanlarıyla da görüşmelerimiz oldu. Dubai ziyaretimiz ardından Sayın Sisi ile görüşmeler gerçekleştirdik. Burada da ticaret ve savunma başta olmak üzere özellikle Filistin meselesini etraflıca konuştuk. Gazze'deki katliamı durdurmak amacıyla atabileceğimiz ortak adımları ele aldık.

Bir dizi miting yaptık. Antalya Şehir Hastanesini açtık.

Suriye sınırımız boyunca güvenlik koridoru olşuşturma irademiz bakidir. Yeni adımlar atacağız. Bölgedeki herkesi bu güvenlik stratejimize saygı göstermeye davet ediyoruz. Türkiye'yi teröristan ile dize getirmeye çalışanlar için hazırlıklarımız var.

Biraz daha vakte ihtiyacımız var. İnşallah o günleri de hep birlikte göreceğiz. Önceki hafta ilk uçuşunu başarı ile gerçekleştiren 5. nesil savaş uçağımız KAAN ile savunma sanayiinde geldiğimiz yer ülkemizde ve dünyada epeyce konuşuldu.

850'yi aşkın savunma sanayi projesi ile kendi kendine yeterliliği olan ülkelerden biriyiz. Savunma ihracatımızı 10 yılda 4.5 kat artırdık.

Bugüne kadar 50 ülke ile 770 adet İHA için sözleşme imzaladık. Sadece geçen sene İHA ihracat tutarı 1.8 milyar dolardır. 2024 yılının ilk 2 ayında savunma ve havacılık sektöründe 633 milyon dolarlık ihracat rakamı ile yeni rekor kırdık. Kara araçlarında bir dünya markasına dönüşen savunma sanayimiz 40 ayrı ülkeye 4500 adet 4x4 6x6 ve 8x8 taktik tekerlekli araç ihracatı yapıyor.

 

Yorumlar (13)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
görüyoruz toplanıyor TYP çalışanları işsiz kalacak bunun torbası nerede kabine kendine toplanıyor
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Yine boş vaedler yapılmamış vaadler nerde 2002 2012 arası akp şimdi herşey boş vaad
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Şehit aileleri istihdam müjdesi bekliyor
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Vatan için can vermeye hazır şehit adayları haklarının verilmesini bekliyor. Kahramanlar da yaşarken onları koruyan bir kanun istiyor kadro bekliyor 👍
Ziyaretçi 3 Ay Önce
staj ve çırak madurlarını da inşallah çözersiniz başkanım