Son dakika: CHP ve TÜRK İŞ'ten 'Asgari Ücret' açıklaması
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: CHP ve TÜRK İŞ'ten 'Asgari Ücret' açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TÜRK İŞ Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret etti. CHP ve Atalay ortak açıklama yaptı.

Son dakika: CHP ve TÜRK İŞ'ten 'Asgari Ücret' açıklaması

Son dakika: CHP ve TÜRK İŞ'den 'Asgari Ücret' açıklaması geldi.

Asgari ücret görüşmeleri başlıyor. Türk İş Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'dan asgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. İşte son dakika haberinin detayları...

Ergün Atalay asgari ücret zammı ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Asgari ücretlinin emeklinin alım gücü ortada. Bugüne kadar toplumun razı gelmediği, içimize sinmeyen hiçbir şey yapmadık. Bu asgari ücretlinin yüzde 99'u örgütsüz insanlar. Zor şartlarda geçindiğini biliyorum.Zaman zaman enflasyonu durdursunlar, zam gelmesin hiçbir şeye, asgari ücreti konuşmanın anlamı yok. zammı ver ertesi gün zam getir fiyatlara. sürdürebilir iş değil. Geçim şartlarının zor olduğunu söylüyoruz arkadaşlarımız masada söylemeye devam edecek" 

"SAYIDAN İBARET"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer ise şunları söyledi:

"Veli Ağbaba ile birlikte Türk İş'in geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği kongre nedeniyle kendilerine bir hayırlı olsun diyelim dedik. Asgari ücret komisyonunu takip edeceğiz.

CHP olarak asgari ücret için bakış açımızı kamuoyuyla paylaştık. Bugün bu enflasyon ortamında Merkez Bankası'nın, TÜİK'in bağımsız olmadığı bir ortamda asgari ücretle ilgili rakam belirtmek sadece sayıdan ibaret olduğunun göstergesi.

Biz umuyoruz ki pazartesi gününden itibaren yapılacak görüşmelerde yılda bir kez yapılacak asgari ücret zammıyla ilgili geri adım atılması gerektiğine inanıyoruz."

ASGARİ ÜCRET ZAMMI BELLİ OLUYOR

Asgari ücrette ilk toplantı 11 Aralık'ta yapılacak. Yapılacak 4 toplantı sonrası zammın Aralık ayının son haftasında belli olacağı açıklandı. 

Zam sürecinden haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç