Son dakika: Cevdet Yılmaz'dan ilk evini alacaklara konut kredisi açıklaması

Son dakika: Cevdet Yılmaz'dan ilk evini alacaklara konut kredisi açıklaması

İlk evini alacaklara konut kredisi ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Cevdet Yılmaz, son durumu kamuoyu ile paylaştı.

Emlak 21 Kasım 2023 16
Son dakika: Cevdet Yılmaz'dan ilk evini alacaklara konut kredisi açıklaması

Son dakika: Cumhurbaşkanı Yılmaz'dan ilk evini alacaklara konut kredisi açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz bir son dakika açıklamasında bulundu. Kabine sonrası basın mensuplaır ile bir araya gelen ve gündeme ilişkin merak edilen soruları yanıtlayan Yılmaz, evlilik kredisi için deprem bölgesinde öbümüzdeki günlerde başvurunun başlayacağını söyledi.

"Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi"ne ilişkin gelen soruya Yılmaz şu şekilde yanıt verdi:

"Önce pilot uygulama olarak deprem bölgesinden başlayacak. Sonra tüm Türkiye'ye yaygınlaşacak. Özellikle, gençlere evlilik kredisi dediğimiz 150 bin lira, iki yılı geri ödemesiz, 4 yıllık krediyle destek verme mekanizmasını içeriyor. İleride fonlar, imkanlar arttıkça başka destekler de tabii ki söz konusu olacak ama aşama aşama gidecek"

İLK EVİNİ ALACAKLARA KREDİ

Yılmaz, ilk evini alacaklara verilecek konut kredisi ile ilgili de konuştu. Yılmaz, iki ve üçüncü ev alımında krediye erişimin zorlaştırıldığını söyleyen Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

"Merkez Bankası ile BDDK, ikinci ve üçüncü ev alımında krediye erişimi zorlaştırdı, biliyorsunuz. İlk ev alımında kredi erişimini sağlıyoruz. Orada bir düzenleme yapacağız demiştik, onu bu şekilde yapmış olduk. İkinci ve üçüncü konut alımında artık pek kredi imkanı yok. İkinci, üçüncü konuta kredi imkanı olmayınca konut kredi imkanları ilk konut sahipliği için kullanılmış oluyor.

Konut sahipliği meselesini sadece kredi odaklı değil aynı zamanda konut arzıyla birlikte düşünmek lazım. Konut arzı ve konut talebi şeklinde. Aksi takdirde sırf krediyi düşünürseniz, konut fiyatlarını istemediğiniz yere götürme ihtimaliniz var.Konut arzını ve konut talebini dengeli bir şekilde yönetmemiz gerekiyor"

Kadın erkek konut grubumuza katılmak, diğer adaylarla tanışmak için > TIKLA KATIL

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (16)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 15 Gün Önce
nezaman aciklanacak daha oyalayip furuyorlar
Ziyaretçi 15 Gün Önce
n
Ziyaretçi 15 Gün Önce
anladıysam Arap olayım. ikinci el konut kampanyası girecek mi bekletiyorsunuz. sonuç yok
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Bu kredi olayı da mart seçimlerine hazırlığa benzemeye başladı.
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Ne yapmışlar ilk evini alacaklar için 🤔
;