Son Dakika: Borsa Neden Düşüyor 19 Eylül 2022

Son Dakika: Borsa Neden Düşüyor 19 Eylül 2022

Son dakika haberi: Borsa İstanbul'da hızlı şekilde düşüş görüldü. Borsa neden düşüyor? İşte detaylar.

Borsa 19 Eylül 2022 20:26 0
Son Dakika: Borsa Neden Düşüyor 19 Eylül 2022

Son dakika : Borsada sert düşüş: Neden düşüyor?

Borsa İstanbul'da sabah yeşil başlayan gün akşam saatlerinde terse döndü ve endekste gerileme başladı. Gelen son dakika bilgilerine göre kayıplar yüzde 3,75'e yaklaştı. Sabah 3380 seviyelerinde olan Borsa İstanbul 100 endeksinde şu sıralar 3 bin 250 seviyesi görülüyor. 

DEVRE KESİCİ GİRDİ

Bu arada, Borsa İstanbul AŞ, Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi'nin devreye girmesiyle pay piyasasındaki tüm sıralarda işlemlerin geçici olarak durdurulduğunu duyurdu.

Analistler, enflasyonist baskılar ve resesyon riskinin artması ile geçen hafta boyunca küresel piyasalarda etkili olan negatif seyrin, yeni haftanın başlangıcında da etkili olduğunu söyledi.

NEDEN DÜŞÜYOR?

Bu düşüş sonrası en merak edilen konu Borsanın neden düştüğü konusu oldu. Bu konuda henüz bir açıklama gelmedi. Ancak yapılan değerlendirmelerde borsada düşüşün beklenen Fed faiz kararının etkisi olduğu bildirildi. 

Borsadaki son düşüşün nedeni olarak Bloomberg’de yayınlanan İş Bankası’nın MİR ödeme sistemini askıya alması haberi gösteriliyor. Söz konusu aslıya alma gelişmesi başta turizm olmak üzere Rusya ile yapılacak tüm ticareti olumsuz etkileyecek.

Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir. Finans7.com döviz, kripto paralar, borsa ve emtia fiyatları hakkında herhangi bir yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım tavsiyesi yatırım danışmanları, yatırım uzmanları, aracı kurumlar ve portföy yönetim şirketleri tarafından verilen bir hizmettir. Finans7 sadece bilgilendirir.

Yorumlar (0)

Seç