Son dakika: Borçlara yapılandırma geliyor (Hangi borçlar yapılandırılacak?)

Son dakika: Borçlara yapılandırma geliyor (Hangi borçlar yapılandırılacak?)

Son dakika haberi: Cumhuriyet tarihinin en büyük borç yapılandırması geliyor.

Ekonomi 20 Ocak 2023 09:31 42
Son dakika: Borçlara yapılandırma geliyor (Hangi borçlar yapılandırılacak?)

Son dakika: En byük borç yapılandırması geliyor.

2023 yılı seçimlerine kısa süre kala bir yapılandırma müjdesi geldi.  Borçlarla ilgili çok sayıda vatandaşı ilgilendiren bir gelişme oldu. Buna göre Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketi hayata geçiyor. Paketin, önümüzdeki hafta başında Kabine toplantısında değerlendirilmesi bekleniyor. 

2022 YIL SONUNA KADAR TÜM BORÇLAR YAPILANDIRILACAK

Gelen son dakika bilgilerine göre yapılandırmanın kapsamlı olacağı öğrenildi. NTV'de yer alan habere göre, 31 Aralık 2022'ye kadar olan borçlar yapılandırılacak ve vergi, sigorta primi borçlarıyla cezalar için yapılandırma imkanı verilecek. Öte yandan şirketlere de matrah artırımı, kasa ve stok affı imkanı sağlanacak.

HANGİ BORÇLAR OLACAK?

Belediyelere olan borçlar, elektrik, su ve öğrenim kredisi borçları da yapılandırma kapsamında yer alacak. Sizce başka hangi borçlar olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

PEŞİNDE FAİZ SİLİNECEK TAKSİTTE DÜŞECEK

Önceki yapılandırmalarda olduğu gibi peşin ve taksitli ödeme imkanı da getirilmesi bekleniyor. Yüzde 90'a kadar borçların silinmesi imkanı olacak. Ayrıca belirli tutarın altında olan borçların tamamının silinmesi söz konusu olabilir. 

KABİNEDE AÇIKLANACAK

Yapılandırma paketinin pazartesi günü Kabine Toplantısı'nda masaya yatırılması bekleniyor. Kabine sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın paketin ayrıntılarını açıklaması da beklentiler. Paketin en geç şubat ortasında yasalaşması da öngörülüyor.

Kabine sonrası açıklama gelince haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Yorumlar (42)

Seç


Ziyaretçi 4 Gün Önce
KYK kredisi silinmedi
Ziyaretçi 11 Gün Önce
ihtiyaç kredisi faizleri KYK burs kredisi silinsin bazıları silindi bazıları silinmiyo bunuda anlamış değilim
Ziyaretçi 11 Gün Önce
Allah sonumuzu hayır etsin. 2023 yılı dönüm noktası olacak. Ya millet kendini toparlayabilecek ve hayatına devam edecek veya mutsuz, huzursuz ve artık güzel bir Türkiye olmayacak.Yani bu sefer ekonomi tamamen bozulacak çünkü bu bir zincirleme olayıdır. Ekonomi bozulursa huzur olmaz.
Ziyaretçi 12 Gün Önce
ihtiyaç kredilerindeki faizleri silin yeter gerçekten faiz ödemekten yorulduk
Ziyaretçi 12 Gün Önce
KYK Faizleri Silinmedi