Son Dakika: Birçok İlde Toki Arsa Kurası Çekilmeyecek

Son Dakika: Birçok İlde Toki Arsa Kurası Çekilmeyecek

TOKİ arsa başvurusunda sayılar açıklandı. Birçok ilde kura çekimi yapılmayacak.

TOKİ Başvuru 20 Kasım 2022 12:13 1
Son Dakika: Birçok İlde Toki Arsa Kurası Çekilmeyecek

Arsada birçok ilde kura çekilmeyecek.

TOKİ ilkevim arsa başvurusu 15 Kasım'da sona erdi. Başvuruların sona ermesinden sonra kura çekimi için bekleyiş başladı. Arsaya başvuru yapan vatandaşlar kura çekiminin ne zaman yapılacağını , tarihlerin ne zaman belli olacağını araştırmaya başladı. Biz de finans7 olarak bu yazımızda söz konusu ilkevim arsa konut kurası hakkında detaylara yer vereceğiz.

KAÇ BAŞVURU OLDUĞU BELLİ OLDU

TOKİ sosyal konut sonrası arsa başvuruları da başladı. Müşterek ve müstakil arsa için başvuru sayısı şu şekilde açıklandı: "İlk Evim İlk İş Yerim projemizde arsa ve iş yerine başvuru sayılarımız da netleşti. 1 milyon 177 bin 56 vatandaşımız arsaya başvurdu. Müstakil arsa için 956 bin 79 Müşterek arsa için 220 bin 977 başvuru oldu. İş yeri için ise 73 bin 135 başvuru var. Şimdiden hayırlı olsun"

BİRÇOK İLDE KURALAR ÇEKİLMEYECEK

1 milyon 177 bin 56 kişinin başvuru yaptığı arsada başvurunun çoğunluğu müstakil arsalara oldu. 956 bin 79 kişi müstakil arsaya, 220 bin 977 ise müşterek arsaya başvuru yaptı. 500 bine yakın müşterek arsa için toplamda 221 bine yakın başvuru oldu. Siz hangi arsaya başvuru yaptınız? Müstakil mi müşterek mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Bu sayıya baktığımızda müşterek arsada hemen hemen tüm illerde kura çekimi olmaması bekleniyor. 500 bin müstakil arsa için de kura çekimi olacak.  Kadın erkek TOKİ evlerine başvuru yapanlarla bilgi alış verişi için Facebook grubumuza TIKLA KATIL

KURA NE ZAMAN?

Kuraların önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor. Kura tarihleri belli olduğunda bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 8 Gün Önce
Kuralar için net tarih varmı