Son dakika: Belediye şirket işçilerine, taşerona ve TYP'ye kadroda kötü, geçici işçilere iyi haber 2023

Son dakika: Belediye şirket işçilerine, taşerona ve TYP'ye kadroda kötü, geçici işçilere iyi haber 2023

Taşeron,, TYP ve belediye şirket işçilerine kötü, geçici işçilere kadroda iyi haber geldi. İşte gelen son dakika açıklaması.

Çalışma Hayatı 6 Mart 2023 23:05 490
Son dakika: Belediye şirket işçilerine, taşerona ve TYP'ye kadroda kötü, geçici işçilere iyi haber 2023

Son dakika: Kadro meclise sonunda geliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bir son dakika açıklamasında bulundu. Kabine toplantısından sonra basın mensupları ile bir araya gelen ve merak edilen soruları yanıtlayan Bakan Bilgin, kadro düzenlemesinin meclise geleceğini söyledi.

EYT düzenlemesi ile birlikte taşerondan kadroya geçen işçilerin zorunlu emeklilikleri de kaldırıldı ve artık isteğe bağlı emeklilik olacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Bakan Bilgin, "EYT ile ilgili yasal düzenlemede taşerondan kadroya geçenler emeklilik şartını karşılama durumunda zorunlu emekliliğe sevk ediliyordu, bunu kaldırdınız. 4B'lilerin böyle bir talebi vardı" sorusuna şu şekilde yanıt verdi: "Yetiştirebilirsek o mevzuya bunu da ekleyeceğiz. Zorunlu emeklilik şartını hepsinde kaldıracağız"

Bu düzenlemenin kapsamında kaç kişi olduğu konusuna değinen Bakan Bilgin, "Sayı az, işçiler kadar değil ama sayıya bakarak yapmıyoruz. Niye zorunlu emekli ediyoruz? Bunu kaldıracağız, eşit bir düzenleme için çalışıyoruz" şeklinde cevap verdi.

KADRO MECLİSE GELİYOR

Bakan Bilgin geçici işçilerle ilgili kadro düzenlemesinin 7 Mart 2023 tarihinde meclise geleceğini söyledi. 

TYP, TAŞERON, BELEDİYE ŞİRKET İŞÇİLERİNE KADRO VAR MI?

10 Mart tarihinde seçim için açıklama gelecek ve meclis fesh edilecek. Bu nedenle TYP, diğer taşeron işçiler ve belediye şirket işçilerine kadro düzenlemesinin seçimden sonraya kaldığı görülüyor. Siz hangi kurumda kadro bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

KADRO GELİNCE

Kadro düzenlemesi yarın meclise geldiğinde tüm detaylar belli olacak. Kimlere kadro verileceği netleştiğinde haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (490)

Seç


Ziyaretçi 5 Gün Önce
typ çalışma süresinde iyileştirme
Ziyaretçi 17 Gün Önce
Typ süreklilik istiyoruz
Ziyaretçi 17 Gün Önce
Typ ye süreklilik istiyoruz
Ziyaretçi 17 Gün Önce
Lütfen TYP lilere kadro kadro olmasa bile daimi çalışalım nolur.
Ziyaretçi 18 Gün Önce
teyp çalışanlara kadro istiyoruz