Son Dakika: Bedelli Affı İçin Beklenen Teklif Geldi

Son Dakika: Bedelli Affı İçin Beklenen Teklif Geldi

Son dakika haberi: Bedelli affı için beklenen kanun teklifi TBMM'ye sunuldu. İşte kanun teklifi.

Siyaset 13.5.2022 17:46 0
Son Dakika: Bedelli Affı İçin Beklenen Teklif Geldi

Mehmet Ali Çelebi, bedelli affı teklifini TBMM'ye iletti. 

Bedelli afıı bekleyen 700 binden fazla genç, hükümetten bu konuda bir düzenleme bekliyor. Sosyal medya üzerinden mesaj paylaşan gençler, bedelli affı müjdesinin bir an önce gelmesini talep ediyor. 

TALEPLER NELER?

Sosyal medya üzerinden taleplerini ileten vatandaşlar, şunları söylüyor:

"Sağlık çalışanıyım şu an en büyük sorunun bedelliden yararlanammak . Şiddet yasası için teşekkürler. Ama lütfen #bedelliaffı gelsin

İnsanlar bedelli için; bankalara yönlendirilmesin, faiz batağına düşürülmesin, Taksitlendirme imkanı getirilsin.

Af bekleyen #BedelliAskerlik yapmak isteyen 700.000 genç var  Para istemiyoruz  İş istemiyoruz  Sadece #bedelliaffı istiyoruz

2 yıldır mağduruz #bedelliaffı

Gençlerin sesini ne zaman duyacaksınız #bedelliaffı

#BedelliAffı elzemdir. Hayatım gözlerimin önünden kayıp gidiyor. Evliliğim, eşim, çocuğum, borçlarım işim. Bittim tükendim. Sesimizi duyun yetkililer. 700Bin genç mahvoldu. Var olan haktan yararlanmak istiyoruz bedelli affı istiyoruz. Ailem dağılmadan hemen lütfen.

yıllardır mağduruz ve suçlu muamelesi görüyoruz yazık bize de #bedelliaffı gelsin artık

29 aydır size yalvaran gençlerin sesini duyup onlara yardım eli uzattığınızda #HayırlıCumalar olacak ! Göz göre göre bizim hayatımızın karardığını, işimizden kovulduğumuzu izlediğinizde #HayırlıCumalar olmaz!

#BedelliAffı ile gençler hayata tutunacak"

 

"Bedelli affı da öğrenci affıyla beraber Temmuzdan önce yasalaşmalıdır.  Kanun teklifim komisyondadır." diyerek açıklama yapan Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, yeni bir kanun teklifi hazırladığını ve bu teklifi meclise ilettiğini söyledi. Söz konusu kanun teklifi şu şekilde:

Söz konusu teklifin önümüzdeki günlerde görüşülmesi bekleniyor. Teklif sürecinden haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç