Son dakika: Bazı illerde okullar tatil edildi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Bazı illerde okullar tatil edildi

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden art arda açıklamalar geldi. Gelen açıklamalarda 4 ilde okulların 7 Şubat 2024 tarihinde tatil edildiğine yer verildi.

Haberler 7 Şubat 2024 0
Son dakika: Bazı illerde okullar tatil edildi

Son dakika haberi: 4 ilde okullar tatil edildi.

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden art arda açıklamalar geldi. Gelen açıklamalarda 4 ilde okulların 7 Şubat 2024 tarihinde tatil edildiğine yer verildi. İşte okulların tatil edildiği iller.

ARDAHAN

Ardahan'da kar ve tipi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

Vali Hayrettin Çiçek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte yoğun kar yağışı ve tipinin etkili olduğunu belirtti.

İl genelinde eğitime yarın ara verildiğini bildiren Çiçek, "Ayrıca hamile ve engelli kamu çalışanları da aynı tarihte idari izinli olacaktır. Sevgili öğrenciler, tablet ve telefonlara da siz ara verin lütfen." ifadelerini kullandı.

AĞRI

Ağrı'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve bazı ilçelerde eğitime 7 Şubat Çarşamba ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi, Tutak ve Patnos ilçelerinde köy okullarındaki eğitim ile taşımalı eğitime yarın ara verildi.

Hamur, Taşlıçay ve Diyadin ilçelerinin genelinde de yarın için okullar tatil edildi.

ARTVİN

Artvin’de yoğun kar yağışı nedeniyle Ardanuç ve Şavşat ilçesinde okullar bugün tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, “İlimizde gerçekleşen olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle Şavşat ve Ardanuç ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile özel eğitim ve halk eğitim merkezlerinde eğitim öğretime yarın ara verildi” ifadelerine yer verildi.

VAN

Van'da etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle Saray ilçesinde tüm okullar, Özalp ve Muradiye ilçelerinde de kırsal mahalleler ile taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda, eğitime 1 gün ara verildi.

Saray Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ilçede olumsuz hava koşullarının etkili olduğu belirtildi.

Açıklamada, yoğun kar ve meydana gelebilecek buzlanmadan dolayı tüm okulların 7 Şubat'ta tatil edildiği duyuruldu.

Özalp ve Muradiye kaymakamlıklarının sosyal medya hesaplarından yapılan bilgilendirmede de kırsal mahalleler ile taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç