SON DAKİKA: Bartın'da Maden Ocağında Patlama!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

SON DAKİKA: Bartın'da Maden Ocağında Patlama!

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesinde patlama oldu.

Son Dakika 14 Ekim 2022 23:36 0
SON DAKİKA: Bartın'da Maden Ocağında Patlama!

Son dakika gelişmesi... Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesinde patlama oldu.

Amasra ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’nde saat 18.45 sıralarında yeraltında henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.

İhbar üzerine olay yerine sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Bartın Valisi Nurtaç Arslan bir patlama olduğunu, patlamanın neden kaynaklı olduğunun henüz net olmadığını söyledi. Arslan, "Yer altında mahsur kalan işçiler var" açıklamasında bulundu. Vali Arslan, maden ocağından çıkan işçi ile konuştu. Maden ocağından çıkan işçi, "Hiçbir şey bilmiyoruz. Toz- duman oldu, ne olduğunu bilmiyoruz, gözükmedi. Kendi imkanlarımla çıktım. Patlama büyük ihtimalle de tam olarak, yani biz biraz geride olduğumuzdan dolayı sadece basınç oldu. Basınçtan dolayı toz kütlesi oldu, göz gözü görmedi" dedi.

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır ise "Grizu patlaması şüphesi var. İçeride 87 arkadaşımız vardı. 6 tanesi hareketsiz görünüyor. Tahliye ekiplerinin olaya müdahalesi sürüyor." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, maden ocağında patlama meydana gelen Amasra'ya hareket etti.

Amasra'da meydana gelen patlama nedeniyle Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı, “Bartın Amasra'daki maden kazası ile ilgili Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştır. Olayla ilgili 3 savcı görevlendirilmiştir.” açıklamasında bulundu.

 

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç