Son dakika: Banka döviz kuru fırladı İşte dolar alım satım fiyatları

Son dakika: Banka döviz kuru fırladı İşte dolar alım satım fiyatları

Bankalarda dolar kuru fırladı. Gelen son dakika açıklamasında doların bankalarda satışta 24 lirayı geçtiği görüldü.

Döviz 27 Mayıs 2023 09:25 1
Son dakika: Banka döviz kuru fırladı İşte dolar alım satım fiyatları

Son dakika haberi: Bankalarda döviz kuru fırladı.

Bankaların döviz kuru fiyatlarına baktığımızda ciddi bir yükseliş olduğu görülüyor. 28 Mayıs 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerine saatler kala harekete geçen dolar kuru, hızlı bir şekilde yükseldi ve tarihinin rekor seviyesine kadar çıktı.

EKRANLARDA 20 LİRAYI GEÇTİ

Uzun süredir 20 lira sınırına yaklaşıp geri çekilen dolar kuru, dün 20 lirayı geride bıraktı ve 20.47 TL'ye çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Şu sıralar dolar yeniden biraz geri çekildi ve 19.96 TL'ye kadar geriledi.

BANKALARDA DOLAR 24 LİRAYI GEÇTİ

Seçimlere doğru girilirken dolar kuru rekor seviyeye kadar çıktı. Bankaların dolar alımı satımına baktığımızda alışta bankalar 20 liranın altına kadar gerilerken satışta dolar kuru 24 lirayı geçti. ORtalama satış 22 lira seviyesinde. İşte bankalarda dolar alış satış rakamları:

Serbest piyasada haftalar boyunca 20 TL'nin altında seyreden dolar/TL kuru, seçim öncesi dönemde Kapalıçarşı'da 23-24 TL seviyelerine yaklaşan fiyatlar görmüştü.

Saat 20.35 itibarıyla doların alış fiyatı 19,7 seviyesinde bulunuyor. Bankalarda ise doların satış fiyatı seçime kısa bir süre kala 24 TL seviyelerine yaklaşıyor.

Şu anda bankalarda 21,7509 TL’den işlem gören dolar kurunun ‘’25 TL ve üstü olmasına şaşırmam’’ diyen Remzi Özdemir, bu Cumhurbaşkanlık seçimleri sonrasında mevcut hükümetin döviz bulamayacağını, bu nedenle önümüzdeki 6 ay içinde birçok ithal ürünü getirmekte zorlanacağımızı belirtti.

Finans7.com | Ankara
Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7 yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 9 Gün Önce
Vatan hainlerine ve düşmanla işbirliği yapanlara oy vermeyin. Yarın da sandıklara gidelim, kazandık deyip evde oturmayalım Reise oyumuzu atalım. İzmir'de inanın ev ev dolaşıyor CHP 'li zihniyeti bozuk işbirlikçiler. Reis için sandıklara gidelim. Vatanı bu işbirlikçilerin ellerine bırakmayalım. Unutmayın uhut savaşını ve okçular tepesini. Kazandık deyip rehavete girmeyelim. Vatan bu, şehit kanı var bu topraklarda hata yapmayalım,pkk işbirlikçisi CHP 'ye bırakmayalım.