Son dakika: Bakan Özer'den yaz okullarına ilişkin açıklama

Son dakika: Bakan Özer'den yaz okullarına ilişkin açıklama

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaz okulları ile ilgili bir son dakika açıklamasında bulundu. İşte yaz okulu tarihleri ve detayları.

Eğitim 9 Mayıs 2023 12:35 1
Son dakika: Bakan Özer'den yaz okullarına ilişkin açıklama

Son dakika: Bakan Özer'den yaz okullarına ilişkin açıklama.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından bri son dakika açıklaması geldi. Bakan Özer yaptığı açıklamada 1 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında destekleme ve yetiştirme kurslarının düzenleneceğini söyleyerek yaz okullarına ilişkin detayları açıkladı.

Bakan Özer, konuyla ilişkin yaptığı açıklamada bu yıl tüm Türkiye'yi derinden üzen 6 Şubat deprem felaketi nedeniyle afet bölgesine öncelik verileceğini belirtti.

Özer, açıklamasında Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bölgedeki okullarda eğitim öğretime kademeli olarak başlandığını anımsatarak bu süreçte ortaya çıkan öğrenme kayıplarının giderilmesi amacıyla "olağanüstü durumlarda eğitim, öğretim, yönetim ve işleyişe ilişkin alınması gereken tedbirler" çerçevesinde hareket edileceğini bildirdi.

Eğitim öğretim yılının 16 Haziran'da sona ereceğine işaret eden Özer, öncelikle afet bölgesindeki 11 ilde, 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde oluşan öğrenme kayıplarının giderilmesi için 1 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında yaz okullarında destekleme ve yetiştirme kurslarının düzenleneceğini dile getirdi.

Özer, bu kursların 2'nci sınıftan 12'nci sınıf düzeyine kadar verileceğini, bu bağlamda öğrenci ve öğretmenlere istedikleri il veya ilçedeki okul ve kurumlarda kurslara katılma imkanı sağlanacağını kaydetti.

MEB YAZ OKULU TARİHLERİ 

Yaz tatili dönemi ile 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında yapılacak diğer çalışmaları anlatan Özer, şu bilgileri paylaştı: "Matematik okuryazarlığını güçlendirmek, matematiği sevdirerek günlük yasam becerileriyle ilişkilendirilmesini sağlamak, İngilizce dil öğretiminde konuşma ve etkili iletişim becerilerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla İngilizce ve matematik derslerinden hazırlanan çerçeve programları kapsamında Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel örgün eğitim kurumlarının 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12'nci sınıflarında öğrenim gören istekli öğrenciler için 3 Temmuz - 1 Eylül 2023 tarihleri arasında ülke genelinde yaz okulları açılacak. Ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören 8 ve 12'nci sınıf öğrencileri ile mezunlara yönelik yine bu tarihler arasında destekleme ve yetiştirme kursları düzenlenecek. Bilim ve sanat merkezleri bünyesinde bilim ve sanat alanlarında hazırlanan atölye programları çerçevesinde 2'nci sınıftan 12'nci sınıf düzeyine kadar öğrencilerin katılacağı yaz okulları açılacak."

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 20 Gün Önce
saying mahmut özer özellikle 81ild4 typ işcilerid3 birdüzenleme bekliyoruz bizlerde işimizde kalici olmakistiyoruz biz okul ortamlarimiza cok Alistair öretmenlerimiz müdürlerimiz ve bütün cocuklarimiz bizlere alişti aileolduk vesizlerden hala ikinci drn3m calijan typ işkur meb okul temizl8kcilerini işsiz burakmayin typ secimden önce müjdebekliyoruz süreklilik