Son dakika: Bakan Bilgin'den 2000 sonrasına kademeli emeklilik açıklaması

Son dakika: Bakan Bilgin'den 2000 sonrasına kademeli emeklilik açıklaması

2000 sonrası sigorta girişi olanlara kademeli emeklilik için son dakika açıklaması geldi. Açıklamada Bakan Bilgin, üzen haberi verdi.

Emekli Haberleri 29 Nisan 2023 23:23 4
Son dakika: Bakan Bilgin'den 2000 sonrasına kademeli emeklilik açıklaması

2000 sonrasına kademeli emeklilik gelecek mi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin EYT düzenlemesi hakkında açıklama yaptı ve 9 Eylül 1999 sonrası sigorta girişi olanlar hakkında açıklamada bulundu ve kademeli emekliliğe değindi.

Açıklamasına asgari ücret ve emekli maaşlarına zamma değinerek başlayan Bakan Bilgini, Temmuz ayında yeni zamların geleceğini söyledi. Bakan Bilgin açıklamasının devamında ise asgari ücrete gelen vergi istisnasının detaylarına da değindi. Bakan asgari ücretin vergi dışı bırakılmasının büyük bir devrim olduğunu söyledi.

Bakan Bilgin 9 Eylül 1999 sonrası sigorta girişi olanlara kademeli emeklilik ile ilgili gelen soruya şu şekilde cevap verdi:

"Ben yapamayacğaımız hiçbir şeyin sözünü vermem. Sözlerini verdiğimiz her şeyi yaptık. Sayın Cumhurbaşkanı bizi görevlendirdi ve sayın Cumhurbaşkanı, götürdüğümüz tüm bu düzenlemeleri uygulamaya soktu. Neler var. Bunların içerisinde, Türkiye tarihinde en iyi reformlardan biridir asgari ücretin vergi dışı bırakılmasıdır. Rahmetli Başbakan Ecevit unutulmaz bir Çalışma Bakanıdır. Çünkü Türkiye'de ilk toplu sözleşme uygulayan, ilk toplu sözleşmeyi uygulayan adamdır. Çalışma Bakanıdır. Rahmetli Başbakan bu yönü ile iyidir. Hastanede yattığında işçiler hastaneye gelip kapısında beklemişti. Ecevit asgari ücreti vergi dışı bırakmak istedi ancak hayata geçiremedi. Biz yaptık.

9 Eylül günü girenlerden bahsettiniz onun durumu ne olacak? Biz 9 deseydik 10 Eylül oalcaktı. 10 desek 11 Eylül olacaktı. Biz neden 9 Eylül dedik. Kanun çıktığı zaman. Mağduriyetin sebebi belli. Kanun geriye doğru işletildi"

Bu açıklamaya bakacak olursak 9 Eylül 1999 sonrası sigorta girişi olanlara kademeli emekliliğin gündemde olmadığı görülüyor. Sizce kademeli emeklilik gelmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Emeklilik açıklamasından haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (4)

Seç


Ziyaretçi 26 Gün Önce
43 YAŞINDA BİRİNİ SIRF 3 AY ÖNCE İŞE GİRDİ DİYE EMEKLİ YAPIP 3 AY SONRA GİRENE 17 YIL GEÇİRİYORSANIZ SİZE OY MOY YOK HAYDEEEE KEMAL KILIÇTAROĞLU HAYIRLI OLSUN
Ziyaretçi 27 Gün Önce
Sırf bu yüzden Ak partiye tepki oyları artacak,
Ziyaretçi 29 Gün Önce
2000 sonrası için kademeli emeklilik gelmelk
Ziyaretçi 30 Gün Önce
Yav kademe anayasal haktır sn vedat bilgin nasıl prf oldu nasıl bir kafa yapısı var anlamış değilim eyt 43 yaşında emekli oldu eyt nin bittiği yastan kademe başlaması lazim bıçak keser gibi 1 gün sonra sigorta girişi olana 17 yıl 20 yıl ceza kesilirdi hangi ülkede kademesiz bir uygulama var bana bir izah etsin KADEME ANAYASAL HAKTIR..