Son dakika: Asgari ücrete dolar zammı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Asgari ücrete dolar zammı

Son dakika haberi: Asgari ücrete beklenen zam oranı arttı. Döviz kuru yükselişi ile birlikte asgari ücretin daha da artması bekleniyor.

Döviz 8 Haz 2023 16:13 24
Son dakika: Asgari ücrete dolar zammı

Dolar sert yükselince asgari ücrete beklenen zam arttı: İşte yeni rakam.

2023 yılı asgari ücreti için son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada asgari ücrete beklenen zam oranının arttığına yer verildi. 2 hafta önce açıklanan rakam 10 bin lira iken şimdi asgari ücret için hükümet kanadında konuşulan rakam daha da yükseldi.

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU TOPLANIYOR

Asgari ücret tespit komisyonu önümüzdeki hafta toplanacak. Toplanacak asgari ücret komisyonu, 1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacak asgari ücreti belirleyecek. 

VEDAT BİLGİN: 500 DOLAR OLACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Vedat Bilgin asgari ücrete yapılacak zam ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: "Reel fiyatlardaki değişimi belirleyip ona göre yapıyoruz ama yurttaşlarımızın aklında kalsın diye ben 500 dolardan bahsettim. Biz cumhuriyet tarihimizin en büyük artışını yaptık ama şimdi değerlendirmeleri yapıp tekrardan zam yapacağız"

BEKLENEN ZAM ORANI BELLİ OLDU

Çalışma Bakanlığı gelecek hafta komisyonu toplayacak ve zam oranını Haziran ayı sonunda belirleyecek. Bakan Bilgin yukarıdaki açıklamayı yaptığında asgari ücret için beklenen rakam 10 bin liraydı. Dolar kurunun 23 liranın üzerine çıkmasından sorna asgari ücret için beklenen rakam 11 bin 675 TL oldu.

FATİH PORTAKAL: "ASGARİ ÜCRETİ ÖĞRENDİM"

Gazeteci Fatih Portakal yaptığı açıklamada asgari ücreti öğrendiğini söyleyerek, "Aslında asgari ücret yılda bir kere yapılıyordu. Daha sonra 1 Şubat'tan itibaren o parayı alıyordun. Ama gelir kaybından dolayı, enflasyonun yüksek olmasından dolayı, insanların gelir kaybına uğramasından dolayı bir düzenlemeye gidileceğinin sözü verilmişti Erdoğan seçim sürecinde. Ve asgari ücretin 11 bin 500 TL olacağı iktidar tarafında konuşuluyor" ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaya bakacak olursak 11 bin 500 lira civarının netleştiği görülüyor. Sizce 11 bin 500 lira civarı uygun mu? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

ASGARİ ÜCRETİN BELLİ OLACAĞI TARİH

Asgari ücret Haziran ayının son haftasında belli olacak. Asgari ücretin belli olması beklenen tarih: 27 Haziran. Asgari ücret belli olduğunda bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı aşağıdaki linklerden indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (24)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 13 Ay Önce
👍
Ziyaretçi 13 Ay Önce
slm
Ziyaretçi 13 Ay Önce
slm
Ziyaretçi 13 Ay Önce
slm
Ziyaretçi 13 Ay Önce
slm