Son dakika: Asgari ücrete 1000 TL'lik destek
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Asgari ücrete 1000 TL'lik destek

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müdahalesi ile asgari ücretin 1000 TL daha fazla olacağı bildirildi.

Son dakika: Asgari ücrete 1000 TL'lik destek

Asgari ücrete 1000 TL'lik dokunuş.

Gazeteci Cem Küçük bir son dakika açıklamasında bulundu. Asgari ücret hakkında açıklama yapan Küçük, asgari ücrete 1000 TL'lik bir dokunuş olacağını söyledi.

Asgari ücret tespit komisyonu görüşmeleri devam ediyor. Bugün ya da yarın yapılması beklenen 3. toplantıdan sonra Çarşamba günü kabine toplantısı yapılacak. Düzenlenecek kabine toplantısında asgari ücrete destek kararının alınacağı belirtiliyor.

CUMA GÜNÜ AÇIKLANACAK

AK Partili Akbaşoğlu geçen gün yaptığı açıklamada asgari ücretin Cuma günü belli olacağını söyledi. Asgari ücret zammı belli olduğunda bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

1000 TL'LİK DESTEK

Cem Küçük yaptığı son dakika açıklamasında asgari ücrete 1000 TL'lik destek kararı alındığını söyledi. Küçük, normalde 16 bin lira üzerinde anlaşma olduğunu, ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devreye girdiğini, 17 bin lira olması için Bakan Mehmet Şimşek'e maliyet araştırması yaptırdığını söyledi.

Küçük yaptığı açıklamada, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu, yapılan görüşmelerin ardından 16 bin TL için anlaşmaya varıyordu ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 bin TL için Mehmet Şimşek'e maliyet araştırması yaptırdı" dedi ve şu ifadeleri kullandı:

"Cuma günü açıklanacak ve muhtemelen son kez yarın bir araya gelecekler. Aslında 16 bin lirada anlaşılıyor ama Erdoğan 17 bin TL olursa bunun bütçeye maliyeti ne olur diye bir hesap yapmasını istiyorlar. Buna göre bakacaklar 16 mı yoksa 17 mi olsun diye.

Sabah Gazetesi'nde de bir haber vardı biliyorsun Erdoğan' yakın bir gazete, orada 16 bin lirada mutabakata varıldı, 17 düşünülüyor şeklinde geçtiler. Bendeki bilgi de bu şekilde. Tabii ki zam gelmesini istiyor herkes ancak bakılacak"

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
15 binden asagi ev kalmadi tasrada bile depreme dayaniksiz evlerin kirasi 7 -8 bin ne yicek bu millet
Ziyaretçi 6 Ay Önce
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣