Son Dakika Asgari Ücret Zammı Büyük Oranda Netleşti: İşte Cumhurbaşkanının Talimatı

Son Dakika Asgari Ücret Zammı Büyük Oranda Netleşti: İşte Cumhurbaşkanının Talimatı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın asgari ücrette verdiği talimat açıklandı. Rakam büyük oranda netleşti.

Ekonomi 25 Haz 2022 08:31 4
Son Dakika Asgari Ücret Zammı Büyük Oranda Netleşti: İşte Cumhurbaşkanının Talimatı

Son dakika: Erdoğan'ın asgari ücret, memur ve emekli zammı talimatı.

Asgari ücrete yapılacak zam oranında son dakika açıklaması geldi. Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu bugün kaleme aldığı yazısında AK Parti kaynaklarından aldığı bilgiyi verdi. 

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ: KABİNE GÜNDEMİNE GELİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e talimat verdiği öğrenildi. Söz konusu zam hakkında bakanlığın çalışma yaptığı ve bu hafta yapılacak kabine toplantısında konunun gündeme geleceği öğrenildi. Erdoğan'ın talimatından sonra başlayan hazırlıklarda farklı formüllerin masada olduğu öğrenildi. 

Masadaki formüllerden en önemlisi, devletin aldığı vergiden vazgeçmesi ve bunun işçiye verilmesi. 800 liraya yakın bir miktar olan bu vergiden vazgeçilmesi durumunda asgari ücret 5 bin lira seviyesine çıkacak. 

Masadaki bir diğer konuda bu miktarın yarısının devlet tarafından verilmesi, yarısının da işveren tarafından sağlanması talep edildi.

AK PARTİ KURMAYLARI : ASGARİ ÜCRET 5 BİN LİRA

Asgari ücret hakkında AK Parti kurmaylarından alınan son dakika bilgisinde 5 bin TL seçeneğinin artık büyük oranda netlik kazandığı , gelecek hafta kabineden sonra bu konuda açıklama gelebileceği bildirildi.

HALA NET BİR DURUM YOK

Asgari ücrete ek zam gelecek hafta belli olacak.  Kabine sonrası açıklamanın gelmesi, daha sonra asgari ücret tespit komisyonunun en geç Salı ya da Çarşamba günü toplanması bekleniyor. 

Zam oranı açıklandığında  , yeni maaşlar belli olduğunda bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (4)

Seç


Ziyaretçi 2 Ay Önce
Bağkur emeklisi 2.500 ve çevresiyle geçinmekte. Onları unutmayın
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Bağ-Kur’lu emeklilerin zamı mezarda. 2.500 maaş askerinin yarısı.Bunlar nasıl geçiniyor soran varmı?
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Erdoğan kendine 40 bin lira zam yaptı yani 80 asgari ücreti yapıyor. Hedef 2023 asgari ücretli kendi zammını sandıkta verir nasılsa
Ziyaretçi 2 Ay Önce
5 bin tl ile nasil gecim sagliycaz