Son Dakika: Asgari Ücret , Memur ve Emekliye Ek Zam Tarihi Açıklandı

Son Dakika: Asgari Ücret , Memur ve Emekliye Ek Zam Tarihi Açıklandı

Son dakika haberi: Asgari ücretlilere , memurlara ve emeklilere maaş zammı için Bakan Bilgin tarih verdi.

Ekonomi 13.5.2022 11:53 30
Son Dakika: Asgari Ücret , Memur ve Emekliye Ek Zam Tarihi Açıklandı

Asgari ücretlilere, memurlara ve emeklilere zam açıklaması.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Bilgin yaptığı açıklamada Temmuz ayındaki maaş zamları konusuna değindi. Bakan Bilgin yaptığı açıklamada Temmuz ayında maaş zamlarına değindi ve çalışmaların başladığını söyledi.

ENFLASYON ÇOK CİDDİ BOYUTLARA ULAŞTI

Katıldığı bir programda açıklamada bulunan Bakan Bilgin, ''Enflasyon fevkalede ciddi boyutlara ulaşmış durumda, yüzde 70'e dayandı. Dünyada da öyle Almanya'da yüzde 30 dayandı. Bunun bir çok sebebi var bir tanesi pandemi, enerji üretiminde artış var ve bizim ülkemizin hazırlıksız yakalanması." ifadelerini kullandı.

EMEKLİ VE ÇALIŞANLARA MAAŞ ZAMMI

Bakan Bilgin açıklamasının devamında maaş zamlarına değindi ve çalışmaların başladığını söyledi. asgari ücretlileri, memurları ve emeklileri koruyacak yeni önlemlerin alınacağını söyleyen Bakan Biglin, "Biz daha nükleer enerjiyi yeni kuruyoruz. Temmuz ayında sadece enflasyona karşı düzenlemeleri yapmayacağız. Emekçilerimizi korumak için pek çok şey yapacağız. Emeklileri de koruyacağız onlar için de hazırlıklar var." ifadelerini kullandı ve maaş zamları için Temmuz ayını işaret etti.

Emekli ve memur maaşlarına yüzde 38 zam netleşiyor. Maaş hesaplaması için TIKLAYIN

EK GÖSTERGE VE EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR

Ek gösterge EYT konularına değinen Bakan Bilgin, "3600 ek gösterge çözümünü bu ay sonunda tamamlayacağız. EYT'liler var hepsi önümüzdeki dosyalar hepsini adım adım çözeceğiz. Kimse merak etmesin kimseyi ezdirmeyeceğiz enflasyon karşında.'' dedi.

CHP ÖNERDİ: ASGARİ ÜCRET 

CHP'den yapılan açıklamada, "Asgari ücretli, geçtiğimiz yıla kıyasla aynı oranda ekmek almak isterse asgari ücret en az 5 bin 225 TL olmalıdır” dedi ve asgari ücretin 5 bin 225 lira olması gerektiğini söyledi. Sizce 5 bin 225 lira olmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Zam netleştiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (30)

Seç

Ziyaretçi 12 Gün Önce
Asgari ücret dengeyi sağlayacak fiyat en az 600 TL dir
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Asgari ücretin 5750 TL olması gerekir az geliyor bu maaşlar azgeliyor
Ziyaretçi 13 Gün Önce
En az 7500 olmalı
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Ben 2015 te asgari ücret 1025 TL di cumhuriyet altını fiyatı 1250 TL di yani asgari ücretli o zamanda 1 cumhuriyet ve 1 yarım altın alabiliyordu bugün ise asgari ücretli 1 cumhuriyet altını alamıyor yani asgari ücret 12 bin TL olmalıdır
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Hersey dolara endexli ise maaşlarında ona endeksleyin