Son dakika: AÖF sınavsız ikinci üniversite başvuru tarihleri duyurusu geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: AÖF sınavsız ikinci üniversite başvuru tarihleri duyurusu geldi

Son dakika haberi: Üniversitelerden sınavsız AÖF ikinci üniversite başvuru duyurusu geldi. İşte başvuruya ilişkin bilgiler ve tarihler.

Eğitim 16 Ağu 2023 12:53 1
Son dakika: AÖF sınavsız ikinci üniversite başvuru tarihleri duyurusu geldi

Son dakika: Sınavsız ikinci üniversite başvuru duyurusu geldi.

Bünyesinde Açıköğretim Fakültesi olan üniversitelerden sınavsız ikinci üniversite ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada sınavsız üniversite başvurusuna dair bilgilere yer verildi.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan son dakika açıklamasında sınavsız ikinci üniversiteye ilişkin şu ifadelere yer verildi:

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT VE İŞLETME FAKÜLTELERİ 2023-2024 ÖĞRETİM YILI İKİNCİ ÜNİVERSİTE ÇEVRİMİÇİ (ONLİNE) BAŞVURU VE KAYIT DUYURUSU

Bu duyuru; 2023-2024 Öğretim Yılı İkinci Üniversite kapsamında, herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemine göre eğitim-öğretim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrencilerin Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelere çevrimiçi başvuru ve kayıt işlemlerini kapsamaktadır.

Adaylar okudukları veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere;

Lisans eğitimi alanlar ön lisans veya lisans programlarına,Ön lisans eğitimi alanlar ön lisans programlarına çevrimiçi başvuru ve kayıt işlemini yaptırabilir.
Çevrimiçi Başvuru ve Kayıt Tarihleri : 21 Ağustos 2023 Pazartesi günü saat 10:00’da başlayıp,

                                                                   16 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 17:00’da sona erecektir.

Çevrimiçi Başvuru Adresi                      : http:// aoskayit.anadolu.edu.tr

Başvuru işlemleri yukarıda belirtilen adresten e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Adayların başvuru yapabilmeleri için öğrenim bilgilerinin YÖKSİS sisteminde güncel olması gerekmektedir. Bilgileri güncel olmayan adaylar, kaydının bulunduğu/mezun olduğu Yükseköğretim Kurumlarına başvurarak bilgilerinin güncellenmesini sağlamalıdır.

Öğrenim bilgilerini güncelleştiremeyen adaylar kayıt tarihleri içerisinde çevrimiçi başvurusunu yaptıktan sonra sisteme yükledikleri belge asılları ile birlikte AÖF bürolarına başvurmaları gerekmektedir.

Çevrimiçi kayıt başvurusu yapmayan adayın kaydı yapılamaz. Çevrimiçi başvuru işlemlerini tamamlayıp Öğretim Giderini ödeyenlerin durumları kontrol edilerek kayıt işlemi onaylanacaktır.

Aday ödeme yaptıktan sonra (Ek özellik bilgisi olan Engelli, Şehit ve Gazi yakını hariç) kaydının tamamlanması için başvuru sayfasından onay vermelidir.

16 Ekim 2023 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar, fakülteye kayıt hakkını kaybeder ve herhangi bir hak iddia edemez. Posta ile kayıt yapılmaz.

Çevrimiçi Başvuru ve Kayıt ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.

Çevrimiçi Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından veya  aof.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Adaylar, ders transferi ve muafiyet işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Duyurular bölümünden ulaşabilir.

DİĞER ÜNİVERSİTELERİN SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE DUYURUSU

Diğer üniversitelerin sınavsız ikinci üniversite başvuru tarihleri ise şu şekilde:

Anadolu Üniversitesi: 21 Ağustos - 16 Ekim 2023
Atatürk Üniversitesi: 28 Ağustos - 01 Ekim 2023
İstanbul Üniversitesi: 7 Ağustos - 07 Ekim 2023
Ankara Üniversitesi: 7 Ağustos - 30 Eylül 2023

Başvuruya ilişkin bilgiler için üniversitenin resmi internet adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
Düzce var mı üniversite hastanesin de çalışmak istiyorum ve nasıl baş vuracağım bilmiyorum lütfen yardımcı olur musunuz