Son dakika: AK Parti, emekli maaş zammı için kanun teklifi hazırlıklarına başladı

Son dakika: AK Parti, emekli maaş zammı için kanun teklifi hazırlıklarına başladı

Son dakika haberi: En düşük emekli maaşının 10 bin liraya çıkarılması için kanun teklifi hazırlığı başladı. İşte gelen açıklama.

Emekli Haberleri 21 Kasım 2023 15
Son dakika: AK Parti, emekli maaş zammı için kanun teklifi hazırlıklarına  başladı

En düşük emekli maaşı 10 bin lira olacak.

Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu bugün kaleme aldığı yazısında emeklilere yapılacak zam ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Kayaoğlu yaptığı açıklamada AK Parti yönetimi tarafından emeklilere yüzde 50 zam yapılmasının hazırlığının başladığını söyledi.

Söz konusu yazıda Kayaoğlu, emeklilere yüzde 50 maaş zammı yapılacağını, buna ek olarak kök maaşı 10 bin liranın altında kalan emeklilerin maaşlarının 10 bin liraya çıkarılacağı yönünde çalışmaların olduğunu söyledi.

2023 yılının başında en düşük emekli maaşı 5 bin 500 liraya çıkarılmış, daha sonra Mart ayında 7 bin 500 liraya kadar çıkarılmıştı. Seçim öncesi çıkan yasa ile halen en düşük emekli maaşı 7 bin 500 lira.

2024 zammına kısa süre kala emeklilerin ne kadar maaş alacağı merak ediliyordu. Gelen bilgilere göre emeklilerin toplam zammının yüzde 50 ile 52 civarında olmasının beklendiği öğrenildi.

KANUN GELİYOR

Torba yasa olarak önümüzdeki günlerde meclise gelmesi beklenen düzenleme ile emekli maaşlarının düzenleneceği bildirildi. AK Parti kaynakları, Ocak ayında açıklanacak yıllık enflasyondan hemen sonra emekli zammı kanun teklifinin meclise geleceğini bildirdi.

3 Ocak 2024 tarihinde enflasyonun açıklanması sonrası emeklilere yüzde 38 civarında zam beklenirken bu zammın refah payı eklenmesi ile birlikte yüzde 50-52 civarına çıkarılmasını ve en düşük emekli maaşının 10 bin liraya çıkarılmasını öngören yasanın Ocak ayının ilk haftasında meclise sunulması bekleniyor. Sizce 10 bin TL yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (15)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Gün Önce
Devlet resmen garıbana herzaman olduğu gibi şükret diyor
Ziyaretçi 7 Gün Önce
çok vermişler beee. birazını çay parası diye keseydiniz. bir de artık yıl da birkez zam yapacaklar mış. kira 7500, maaş 10000. gerisini siz düşünün.
Ziyaretçi 7 Gün Önce
EMEKLİLERDE HAKKANİYET KURALI UYGULAYIN TÜM EMEKLİLERE MEMUR EMEKLİSİ SSK BAĞKUR 3000 TL SEYYANEN ARDİNA YÜZDELİK HAKETTİĞİ ZAMMI VERİN ADALET YERİNİ BULSUN KERİZMİ ADAM MEMUR SSK BAĞKUR EMEKLİSİ 35 YIL PRİM ÖDEMİŞ KERİZLER DİYORSUNUZ YANI
Ziyaretçi 8 Gün Önce
10000 tl sanırım çok bir para gibi geliyor lakin şu zamanda sadece 10 defa markete git gel bitti.Ev kirası faturalar çocuk için ne harcanacak düşün düşün kafayı yer insan.Yakında akıl sağlığı yerinde sağlıklı insan kalmayacak vatandaş olarak..!!
Ziyaretçi 8 Gün Önce
Ev kirası zaten en düşük 7 8 bin
;