Son dakika: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'ndan 8 bin personel alımı sonuçları hakkında açıklama
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'ndan 8 bin personel alımı sonuçları hakkında açıklama

Son dakika haberi: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı 8 bin personel alımı sonuçları hakkında açıklama yaptı.

Sınav 29 Mart 2024 1
Son dakika: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'ndan 8 bin personel alımı sonuçları hakkında açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8 bin personel alımı sonuçları hakkında açıklama: Ne zaman sonuçların açıklanacağı belli oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından alınan evlilik kredisine başvuru ve 8 bin personel alımı başvuru sonuçları hakkında son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada Bakan Göktaş, başvuru yapan 6 bin 299 gencin başvurusunun olumlu sonuçlandığını söyledi.

EVLİLİK KREDİSİ

Bakan açıklamasında değerlendirmesi yapılan ve sonucu olumlu olan çiftlerin bu hafta evlilik öncesi eğitimlere alındığını, resmi nikahın ardından ise paraların hesaplara yatmaya başlayacağını söyledi.

Afyonkarahisar'da düzenlenen programa katılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu başvurularına ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve "Bugün itibarıyla 6 bin 299 çiftimiz fondan yararlanabilmek için başvuruda bulundu" ifadeleri ile başvuruda son durumu aktardı.

Başvuruların detaylı şekilde, titizlikle değerlendirildiğini söyleyen Bakan, şimdiye kadar en fazla başvurunun Hatay'dan alındığını söyleyerek, "Değerlendirmesi yapılan ve olumlu sonuçlanan çiftleri bu hafta evlilik öncesi eğitimlere aldık. Resmi nikahın ardından da krediler hesaplarına yatmaya başlayacak" ifadelerini kullandı.

Evlilik kredisi için deprem bölgesinde ilk başvuruları aldıklarını, daha sonra ülke genelinden başvuru kabul edeceklerini söyleyen Bakan, "Depremden etkilenen gençlerimize öncelik veriyoruz. Pilot bölge Adıyaman, Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri ile Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya olarak belirlenmişti. Fonu deprem bölgesinin ardından Türkiye geneline yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Ülkemizin gençleri her şeyin en iyisini hak ediyor" ifadelerini kullandı.

8 BİN PERSONEL ALIMI

Bakan 8 bin personel alımı başvuru sonuçları hakkında da açıklama yaptı. 8 bin personel alımı başvuru sonuçlarının Nisan ayı içerisinde açıklanacağını söyleyen Bakan, "Başvuru süreci tamamlandı. Bakanlık tarihimizdeki tek seferde en büyük personel alımını yapıyoruz. Nisan ayı içerisinde atamaları gerçekleştireceğiz. Değişen ihtiyaçlara göre hizmetlerimizin niteliği ve kalitesi her geçen gün artıyor. Yeni mesai arkadaşlarımızla milletimize en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. Kadın erkek diğer başvuru yapanlar bu sayfada. Tanışmak ve bilgi alış verişi için > TIKLA TAKİP ET

SONUÇ EKRANI

Sonuçlar önümüzdeki ay açıklandığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamasını ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 16 Gün Önce
işin sonunda iptal edecekler böyle giderek hergun 8 personel alımı diye diye iptal edecekler