Son dakika: Aile Destek Programı ödemeleri yatmaya başladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Aile Destek Programı ödemeleri yatmaya başladı

Son dakika haberi: Aile destek programı paraları hesaplara yatmaya başladı.

Haberler 10 Şubat 2024 1
Son dakika: Aile Destek Programı ödemeleri yatmaya başladı

Son dakika : Aile Destek Programı paraları yatmaya başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı son dakika açıklamasında Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin, bugün itibarıyla hesaplara yatırıldığını açıkladı.

Bakan Göktaş yaptığı yazılı açıklamada, program kapsamında, hanelere her ay düzenli destek sağladıklarını kaydederek, "İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapacağız" dedi.

Göktaş, bugüne kadar hanelere toplam 68,3 milyar TL destek sağladıklarını bildirdi. Düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı olmaması nedeniyle düzenli sosyal yardım alamayan haneleri de yalnızca 'gelir kriteri' üzerinden programa dahil ettiklerini aktaran Bakan Göktaş, "Bakanlık olarak gelişen ve değişen hayat koşullarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programların etkinliğini artırıyoruz ve sosyal yardımlarımızı bütüncül bir şekilde uyguluyoruz. Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağımız ile ulaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Sizin paranız yattı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 16 Gün Önce
Yattı kişi başı 425 tl eşimle ben yaşıyorum 800 tl kirayımı ödesek faturalarımı düşünüyoruz bakalım o kadar fazla ki