Son Dakika Aile Destek Programı Başvuru Şartları Değişiyor: Ödemeler Artacak

Son Dakika Aile Destek Programı Başvuru Şartları Değişiyor: Ödemeler Artacak

Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemelerle ilgili son dakika açıklaması geldi. Açıklamada kapsamın genişletileceği ve ödeme miktarının artırılacağı öğrenildi.

Ekonomi 18 Eylül 2022 10:52 16
Son Dakika Aile Destek Programı Başvuru Şartları Değişiyor: Ödemeler Artacak

Aile Destek Programının başvuru şartları esnetilecek. Ödeme artacak.

Geçen aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısından sonra duyurulan Aile Destek Programı için bir açıklama daha geldi. Gelen açıklamada Aile Destek Programı başvuru şartlarında esnetilme yapılacağı ve daha fazla kişiye destek ödemesi yapılacağı.öğrenildi. 

TÜRKİYE AİLE DESTEK PROGRAM NEDİR?

Temmuz ayında kabine toplantısından sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, aile destek programı ödemesi adı altında sosyal yardım alamayan , kapsama girmeyen ancak dar gelirli olup geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara bu program kapsamında ödeme yapılacağını söyledi. Ödemelerin , ailenin gelir durumuna göre 450 lira ile 600 lira arasında olacağı bildirildi.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Bu açıklama sonrası başvurular e devlet kapısından alınmaya başladı. İlk etapta 800 bin , daha sonra 1.6 milyon kişiye bu program kapsamında destek ödemesi yapıldı. Ödemeler vatandaşların başvuru sırasında verdiği İBAN numarasına yatırıldı. İBAN vermeyen vatandaşlara ise PTT aracılığıyla destek ödemesi yapıldı. Başvurular e devlet kapısı üzerinden alınıyor. Başvuru yapmak için e devlet mobil uygulamasına gidebilir ya da turkiye.gov.tr adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz. 

e Devlet kapısında Arama kısmına, yukarıda gösterdiğimiz gibi SOSYAL YARDIM BAŞVURU HİZMETİ yazın. Çıkan ilk sonuca tıklayın. Daha sonra sağ üst köşede bulunan YENİ BAŞVURU kısmına tıklayarak başvurunuzu yapın. 

KAPSAM GENİŞLEYECEK

Geçtiğimiz hafta yapılan kabine toplantısından sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanı, yardımların kapsamının genişletileceğini söyledi. Aile Destek programında şimdiye kadar 1.6 milyon kişiye yardım çıktığını, bu sayının artırılması için şartların esnetileceği, bu şekilde sayının 4 milyona çıkarılacağı öğrenildi.

Öte yandan ödeme miktarının da arttırılacağı, 600 üst sınır yerine 750 lira üst sınırının olabileceği bildiriliyor. Sizce yardım ne kadar olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından beklentilerinizi yazın.

Şartların esnetilerek daha fazla kişiye ödeme yapılacağı, eve giren paraya göre yapılan ödemede gelir şartının değişltirilmesi bekleniyor. Açıklama gelince bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı aşağıdaki linklerden indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (16)

Seç


Ziyaretçi 7 Gün Önce
Ne iş bulabiliyoruz torpil olmadığı için nede yardım dan yararlanabiliyoruz elimizi kolumuzu bagladilar insanların psikolojik sıkıntıya sokmaya dewamke
Ziyaretçi 7 Gün Önce
En düşük yardım ödemesi 1000 TL olmalı
Ziyaretçi 7 Gün Önce
Gerçekten muhtaç olana çıkmıyor ki iki aydır bekliyorum hala süreç devam ediyor
Ziyaretçi 7 Gün Önce
Dayı biz muhtacız am bize neden se çıkmıyor kyk borcum da var ev kira üstelik şuan kpss on lisansa evde hazırlanıyorum iki çocuk babasıyım iki üç defa başvurdum ama çıkmıyor maalesef
Ziyaretçi 7 Gün Önce
1500 olsun elk su katkısıda olur