Son dakika: Aile destek ödemesi alanlara iyi haber geldi!

Son dakika: Aile destek ödemesi alanlara iyi haber geldi!

Aile destek programı ödemesi alanları sevindiren son dakika haberi geldi. Gelen açıklamada destekte yeni döneme girileceğine yer verildi.

Finans Magazin 9 Haz 2023 23:08 64
Son dakika: Aile destek ödemesi alanlara iyi haber geldi!

Aile destek ödemesi alanlara iyi haber!

Aile destek programı ödemelerinde son ödemeler hesaplara yatırıldı. Ödemelerin yapılmasından sonra vatandaşlar, ödemelerin sona erip ermediğini, ödemelerin 1 sene daha devam edip etmeyeceğini araştırmaya başladı. PEki aile destek ödemesi ne zaman bitecek? Aile destek programı ödemeleri uzatılacak mı? Uzatıldı mı? Yeni destek ödemesi nasıl olacak? Başvurusu nasıl yapılacak? Ne zaman başlayacak? Sizce aile destek ödemesi uzatılmalı mı? Aşağıda bulunan yorum kısmından yazın.

Aile destek programı ödemesi alan vatandaşları sevindiren açıklama geldi. Gelen açıklamada yeni dönem dsetek modeli hakkında bilgilere yer verildi. Seçim sürecinde AK Parti'nin seçim beyannamesinde yeni dönem sosyal destek ödemesi hakkında şu ifadelere yer verildi:

"Yoksullarla beraber yoksulluk riski altında bulunan vatandaşlarımızı da yoksulluğa düşmeden sosyal yardımlar, istihdam bağlantısı ve çeşitli mekanizmalarla destekleyerek sosyal yardımları yeni bir yaklaşımla yeniden tasarlayacağız.• Türkiye Aile Destek Programımıza “Koruyucu Önleyici Sosyal Yardım Kalkanı” bileşenini ekleyerek yoksulluk sınırına yakın olan ve destek sağlanmadığı takdirde yoksulluğa düşecek ailelerimize nakdi destek sağlayarak yoksulluğa düşmelerini önleyeceğiz.

Farklı kanunlar ve mevzuatlarla düzenlenmiş ve birden fazla kurum/ kuruluş tarafından gerçekleştirilen sosyal yardımları bütüncül bir şekilde tek bir mevzuat çatısı altında toplayarak aile bazlı “Vatandaşlık Maaşı” ödeyeceğiz"

NE ANLAMA GELİYOR?

Aile destek programı ödemesi bu ay sona erdi. Ancak yeni sisteme geçilecek ve sosyal yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara destek ödemeleri yapılmaya devam edilecek. Örnek vermek gerekirse, Aile destek programı ödemesi alabilmek için kişilerin asgari ücretin 1/3'ünden daha az gelire sahip olması şartı vardı. Bu evden bir kişiye devlet iş bulacak. İş bulunmaması durumunda yeni sistemde bir eve en az asgari ücret girmesi gerektiği için bu kişilere asgari ücretin 2/3'ü kadar bir destek verilecek ve eve giren para asgari ücrete çıkarılacak.

BAŞVURU

Ev hanımlarına, iş arayanlara, düşük gelirlilere yapılacak söz konusu ödeme için çalışmalar mecliste yapılacak ve meclisten düzenleme geçtikten sonra başvurular başlayacak. Başvuru ekranı açıldığında finans7.com olarak takipçilerimize aktaracağız. Haberdar olmak için uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirebilirsiniz.

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (64)

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Bende oyumu AKP verdim çünkü bu aile destek sayesinde ev hanımların cebi para gördü çocuklarima istediğim herşeyi alabiliyorum vatandaslik maaşı da ınsallah bağlanır yaparsa devletimiz yapar nankörluk edemeyiz
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Eşim çalışmıyor zor durumda kaldık hayat şartları bizi çok etkiliyor
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Günlük yövmiye ile çalışan biriyim aile destek 850 veriyor kıza 1600 elektirik mi ödeyin kiramı yetmiyor bile
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Günlük yövmiye ile çalışan biriyim aile destek 850 veriyor kıza 1600 elektirik mi ödeyin kiramı yetmiyor bile
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Aile desteği devam etsin işim yok başka bir yerden gelirim yok