Son dakika: Ahbap 46 milyon TL'ye Kızılay'dan çadır aldı haberlerine açıklık geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Ahbap 46 milyon TL'ye Kızılay'dan çadır aldı haberlerine açıklık geldi

Son dakika haberi: Haluk Levent'ten Ahbap Kızılay'dan çadır aldı haberlerine açıklık getirildi. İşte gelen son dakika açıklaması.

Finans Magazin 26 Şubat 2023 12:07 0
Son dakika: Ahbap 46 milyon TL'ye Kızılay'dan çadır aldı haberlerine açıklık geldi

Kızılay Ahbap'a çadıır sattı açıklaması geldi.

Sosyal medya üzerinde Kızılay'ın Ahbap'a 46 milyon liraya çadır sattığı haberleri çokça dolaştı. Konu ile ilgili Haluk Levent'ten son dakika açıklaması geldi.

AHBAP'IN AÇIKLAMASI

AHBAP yaptığı son dakika açıklamasında çadır satın alınması ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"6 Şubat 2023 günü ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli ve toplam on ili etkileyen deprem nedeniyle depremden zarar gören vatandaşlarımızın çadır ihtiyacını karşılayabilmek için tüm ülke seferber olmuş, Derneğimiz de tüm ülke çapında çadır üreten firmalar ile temasa geçmiştir.

Ancak; depremin 10 ili etkilemesi ve yıkımın olağanüstü düzeyde olması nedeniyle ülkemizdeki tüm çadır üreticilerinin mevcut stokları vatandaşlarımızın mağduriyetlerini karşılayamamıştır.

O tarihte iletişime geçtiğimiz firmalarda hemen o sabah deprem bölgesine gönderebileceğimiz çadırlar yoktu. En erken 1 hafta içinde yetiştireceklerdi.

Arkadaşlarımız, Kızılay’ın iştirakinde olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ile görüşme gerçekleştirdiler. Ellerinde 2050 adet olduğunu öğrendiğimiz çadırların sözleşmesini hemen yaptık ve ertesi sabah 2050 tane çadırı deprem bölgesine gönderdik.

Çadırlar 2 bölgeden gelecekti.
Erzincan’dan 1232 adet (8 tır) çadır öncelikle en yakın şehirler olan Adıyaman ve Kahramanmaraş’a; Ankara'dan da  918 adet (8 tır) çadır Hatay’a gönderilmek üzere 10 Şubat'ta yüklendi ve aynı gece dağıtıldı.

AFAD ile temasa geçildi ve çadırların dağıtımını yapma konusunda bilgi verildi.
Ayrıca 5-6 gün sonrasına teslim edilecek çadırlarla ilgili görüştüğümüz diğer firmalara da çadır siparişi verildi ve satın alındı.

Tüm detaylar ve raporlamalar periyodik olarak yayınlayacağımız denetim raporlarında kamuoyu ile paylaşılacaktır"

HALUK LEVENT'TEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Bu açıklamadan sonra Haluk Levent bir açıklama yaptı ve olayın detaylarını şu şekilde aktardı:

1) Her şey burada arkadaşlar.
Biz o akşam herkes can derdinde soğuktan donarken “bu çadırları satın almalı mıyız ya da almamalı mıyız?” lüksüne sahip değildik olamazdık da.
Ve satın alıp bölgeye gönderdik.
Yaptığımız her işlem kanuni ve doğru.

bir kaç saat sonra öğrendik.
Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş. Kızılay'ın alt iştiraki olan tüzel kişilikmiş.
Kızılay da bu şirketten çadırları faturalı satın alıyorlarmış Ahbap da aynı yöntemle toplanan bağışlarla bu şirketten satın alma gerçekleştirmiştir.
Zaten sitelerinde açıklama bulunuyor.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç