Son dakika: Ağır hasarlı binalardan eşya almak yasaklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Ağır hasarlı binalardan eşya almak yasaklandı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya ile Gaziantep'te ağır hasarlı binalardan eşya almak yasaklandı.

Son Dakika 21 Şubat 2023 18:50 0
Son dakika: Ağır hasarlı binalardan eşya almak yasaklandı

Son dakika: Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya ile Gaziantep'te ağır hasarlı binalardan eşya almak yasaklandı.

Malatya Valiliği ve Gaziantep Valiliği tarafından peş peşe açıklamalar geldi. Valiliklerden yapılan açıklamada can güvenliği nedeniyle ağır hasarlı binalara girişlerin yasaklandığı açıklandı.

Malatya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"İkinci bir karara kadar ağır hasarlı binalardan eşya alma, kısıtlı sürede de olsa tamamen durdurulmuştur. Vatandaşlarımızın bu konuda ilgili birimlerden herhangi bir izin talebinde bulunmamaları, kolluk kuvvetlerine izin konusunda baskı yapmamaları, can güvenliği nedeniyle belirtilen yasak kararına uyulması önem arz etmektedir." 

Gaziantep Valisi Davut Gül de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ağır hasarlı binalardan eşya alımının durdurulduğunu ve acil yıkılacak binalara girişin yasaklandığını duyurdu.

Vali Gül, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Müstakil ve artçı depremler devam etmektedir. Acil yıkılacak binalara giriş yasaktır. İkinci bir karara kadar ağır hasarlı binalardan eşya alma, kısıtlı sürede girme çıkma tamamen durdurulmuştur."

Finans.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç