Son Dakika: ABD Enflasyonu Bitcoin'i Vurdu İşte Düşüş Nedeni

Son Dakika: ABD Enflasyonu Bitcoin'i Vurdu İşte Düşüş Nedeni

Son dakika haberi: Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen enflasyon verileri sonrası Bitcoin çakıldı.

Kripto Paralar 13 Tem 2022 16:19 0
Son Dakika: ABD Enflasyonu Bitcoin'i Vurdu İşte Düşüş Nedeni

ABD enflasyonu Bitcoin'i vurdu.

Amerika Birleşik Devletleri'nden son dakika haberi geldi ve beklenen enflasyon rakamları kamuoyuna duyuruldu. Yapılan açıklamaya baktığımızda enflasyon 41 yılın zirvesini görürken beklentilerin de üzerine çıktı. 

Yapılan açıklamada beklentinin yıllık 8.8 olduğu , aylık bazda ise 1.1 olduğuna yer verilmişti. Ancak açıklanan verilerde yıllık enflasyonun yüzde 9.1 , aylık bazda ise 1.3 olduğuna yer verildi. 

Beklentinin üzerinde gelen enflasyon rakamları piyasaları vurdu. Dolar kuru 17 lira 44 kuruş seviyesinde seyrederken 17 lira 63 kuruş seviyesine kadar tırmanan Euro kurunda hızlı bir düşüş görüldü ve 17 lira 48 kuruş seviyesine kadar geriledi.

Gün içinde 1.008 seviyesine kadar tırmanan paritede yön yeniden aşağıya döndü ve Euro Dolar paritesi 1.00 seviyesine kadar geldi ve Dolar ile Euro eşitlenmiş oldu. 

BİTCOİN ÇAKILDI

Geçen hafta 20 bin doların üzerinde seyreden Bitcoin fiyatı , bugün sabah saatlerinde 19 bin 900 dolar seviyesinde seyrediyordu. ABD'de enflasyon verilerinin gelmesinden hemen önce 19 bin 918 dolar seviyesine kadar yükseldi. Enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından Bitcoin grafiği ani bir değişim gösterdi ve Bitcoin saniyeler içinde 797 dolar değer kaybetti ve 19 bin 121 dolara kadar geriledi.

Grafik coinmarketcap'tan alınmıştır.

Bitcoin ile birlikte Ethereum fiyatında da sert düşüş görüldü. 1100 dolar seviyelerinde olan Ethereum fiyatı, saniyeler içinde 100 dolara yakın değer kaybederken 1025 dolara kadar geriledi. 

BLOOMBERG: 10 BİN DOLARA DOĞRU

Bloomberg tarafından yapılan ankette katılımcıların çoğunluğu 10 bin dolar seviyesinin beklendiğini bildirdi. Detaylar için TIKLAYIN

Uyarı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (0)

Seç