Son dakika: 81 ilde hiç evi olmayanlara Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOKi konut müjdesi (Başvuru ne zaman?)

Son dakika: 81 ilde hiç evi olmayanlara Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOKi konut müjdesi (Başvuru ne zaman?)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan hiç evi olmayanlara konut müjdesi geldi. Erdoğan açıklamasında OVP'de yeni konut kampanyalarının olacağını, dar gelirlilere sosyal konut verileceğini söyledi.

TOKİ Başvuru 6 Eylül 2023 15:15 125
Son dakika: 81 ilde hiç evi olmayanlara Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOKi konut müjdesi (Başvuru ne zaman?)

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Dar gelirlilere konut verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan orta vadeli planı açıkladı. Açıklanan ortak vadeli planda dar gelirlilere konut müjdesi geldi. 81 ilde yaşayan dar gelirli vatandaşlara TOKİ eli iel uygun fiyatlara konut satışı olacağı bildirildi.

Orta Vadeli Plan ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"KKM sistemi görevini yerine getirmiş, kur istikrarını sağlamada önemli görev sağlamıştır. TL mevduatlara dönüşmenin yolunu açacağız. MB yeni şartlara göre güncelleyeceğimiz yatırım taahhütlü avans kredisiyle PPK'nın duruşundan taviz vermeden yatırımları destekleyecektir. Finans ve finansla ilgili danışmanlık hizmetleriyle ülkemize Döviz girdisi sağlayacağız"

DİJİTAL TL GELİYOR

"Dijital TL ile ilgili çalışmalar devam ediyor, takvimi paylaşacağız. Katılım finans sektörünü sigortacılık dahil tüm alanlarıyla gelişmesi için destek vereceğiz. Program döneminde başta deprem kaynaklı harcamalar olmak üzere gerekli ihtiyaçlar karşılanırken ekonomide güven ve istikrarın sigortası olarak gördüğümüz mali disiplini koruyup güçlendireceğiz"

VERGİ SİSTEMİ

"Temel vergilerde adil vergi sistemi oluşturmaya yönelik düzenlemeler yapacağız. Kayıt dışılıkla her alanda mücadele edeceğiz"

GENÇLERE İŞ VE FAİZSİZ KREDİ

Aile ve Gençlik Bankası ile gençlere faizsiz kredi ve istihdam planlandığını söyleyen Erdoğan, "Kuracağımız Aile ve Gençlik Bankası ile gençlerimizin istihdamını ve girişimciliğini destekleyeceğiz" dedi.

YENİ SOSYAL KONUT PROJELERİ GELİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasında dar gelirlilere konut sözü verdi. OVP'de dar gelirlilere yönelik sosyal konut kampanyasının yer aldığını ve program kapsamında dar gelirlilerin ev sahibi yapılacağını söyleyen Erdoğan, "Yeni sosyal konut projeleri geliştirerek dar gelirlilere konut vereceğiz" dedi.

81 İLDE YENİ KONUTLAR YAPILACAK!

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında dar gelirlilere konut verileceğini söyledi. Hiç evi olmayanlara 81 ilde verilecek konutlar için TOKİ'den duyuru gelecek. 2 il için şimdi duyuru yayınlandı. Siirt ve Erzurum illeri için konut başvuruları alınıyor. Başvurular kamu bankalarına yapılıyor. Siz hangi il için konut duyurusu bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Diğer iller için de yakın zamanda sosyal konut duyuruları gelecek. Duyurulardan haberdar olmak için aşağıdaki linklerden Finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

EV FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Mevcut konut duyurularına baktığımızda ayda 4 bin lira civarında taksitle ev satışlarının yapıldığı görülüyor. Kadın erkek konut grubumuza > TIKLA KATIL

Yorumlar (125)

Seç


Ziyaretçi 3 Gün Önce
Osmaniye
Ziyaretçi 20 Gün Önce
Kocaeli izmit te toki nezaman belli olur Rabbım bizede nasip etsin inşallah herkese evi olmayana ev gönlünüzden ne geçiyorsa Rabbım versin inşallah
Ziyaretçi 20 Gün Önce
BEN BİR RİZELİ OLARAK EV FİYATLARI VE KİRALAR ÇOK ARTTI EV ALMAK ARTIK BENİM İÇİN VE AİLEM İÇİN ÇOK ZORLAŞTI SAYIN CUMHURBAŞKANIMDAN RICAM BENİM GİBİ YETİM OLAN ÇOCUKLARA TOKİ EVLERİNDEN DAHA ÇOK YARALANMAK RABBİMDEN DİLEĞİM İNŞALLAH BENİM GİBİ YETİM ÇOCUKLARA DAHA ÇOK İMKAN SAĞLANMASI BÜYÜKLERİMİZDEN TEK DİLEĞİM RİCAM BUDUR BU GÜZEL PROJELERİ HAYATA GEÇİREN BÜYÜKLERİME SAYGI VE SEVGİLERİMİ İLETİYORUM ✍️🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Gaziantep'te konut yapmalı
Ziyaretçi 21 Gün Önce
aydın söke