Son dakika: 7. Yargı Paketine yeni bir madde eklendi

Son dakika: 7. Yargı Paketine yeni bir madde eklendi

Son dakika haberi: 7. Yargı Paketi hakkında MHP'den açıklama geldi ve pakete yeni bir madde eklendiğine yer verildi.

Haberler 10 Mart 2023 12:48 4
Son dakika: 7. Yargı Paketine yeni bir madde eklendi

7. Yargı Paketinin kapsamı ile ilgili son dakika açıklaması.

Cumhur ittifakından bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada ittifak ortağı Milliyetçi Hareket Partisi'nin Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız yargı paketi kapsamı hakkında son bilgileri paylaştı.

Yargı paketine yeni bir maddenin eklendiğini söyleyen Yıldız, "Yeni yargı paketinde de; Ceza hukuku kurallarının, önleme ve iyileştirme amaçlarına uygun olarak ölçülü adil ve orantılı olması gözetilmiştir" ifadelerini kullandı.

YENİ TALEPLER VAR

ÖMnümüzdeki haftalarda meclise gelecek yeni yargı paketi ile ilgili vatandaşlar, sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak infaz düzenlemesi, Cumhuriyet'in 100'üncü yılında genel af gibi çağrılar yapıyor. Sizce yargı paketine neler konulmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Sizce yargı paketine başka hangi konular eklenmeli? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

YARGI PAKETİ MECLİSE NE ZAMAN GELECEK?

7. Yargı paketi geçen gün imzaya açıldı ve kısa sürede meclise gelecek. Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Milletvekili Ramazan Can, gelecek haftayı kast ederek,  "Ondan sonraki hafta da pazartesiden başlayarak ve cuma, cumartesiyi de Türkiye Büyük Millet Meclisinin çalışma gündemine alarak yargı paketi -önümüzdeki hafta- Komisyona gelecek -Komisyonda kabul edilirse- ondan sonraki hafta da Orman Kanunu Teklifi var, yine, bir optisyenlik kanun teklifi gelecek; bütün bunları yasalaştırmayı düşünüyoruz" dedi. Yargı paketi geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (4)

Seç


Ziyaretçi 12 Gün Önce
5000.3600.hakımızı.istiyoruz
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Af gelsin pakette af olsun ne olursunuz yayınlayın genc çocuklar çıksın topluma kazandirilsin
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Yargı paketinde yüz kızartıcı suçlar dışında 5 yıldan az olan suçlara af getirilmeli ve ayrıca 5000 bin TL nin altındaki para cezalarının silinmesi lazım ki vatandaşın önü açılsın nefes alabilsin
Ziyaretçi 13 Gün Önce
İKM yi gözardı edenlere oy yok