Son Dakika: 696 Sayılı KHK Zorunlu Emeklilik Düzenlemesi için Destek Geldi

Son Dakika: 696 Sayılı KHK Zorunlu Emeklilik Düzenlemesi için Destek Geldi

696 sayılı KHK ile kadroya geçen işçilerin zorunlu emekliliğinin kaldırılmasına destek geldi.

Çalışma Hayatı 28 Kasım 2022 10:14 17
Son Dakika: 696 Sayılı KHK Zorunlu Emeklilik Düzenlemesi için Destek Geldi

696 KHK ile kadroya gçeen işçileirn zorunlu emekliliğinin kaldırılması için destek geldi.

TBMM Genel Kurulunda söz alan İYİ Partili Erhan Usta, KHK ile kadroya geçen işçilerin zorunlu emekli edilmesine ilişkin önemli ifadeler kullandı. Çalışma Bakanına seslenen USta, KHK ile kadroya geçen işçilerin zorunlu emekliliğine ilişkin düzenlemenin değiştirilmesi ve kaldırılması gerektiğini, bu konuda desteklerini vereceklerini söyledi.

Bakan Vedat Bilgin'e seslenen Erhan Usta, "Bir yandan işte, Hükûmet, EYT düzenlemesini geciktirirken insanlar işte bir anda emekli olursa “Biz ne yaparız?” “Bunun altından nasıl kalkarız?” gibi kaygıları dile getirirken diğer taraftan da kendi yaptığı düzenlemeyle bir kesim insanı zorunlu olarak emekliliğe sevk etmesi çok yanlış olacaktır. Bizim beklentimiz, bu 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 23’üncü maddesinin düzeltilerek bu zorunlu emeklilik şartının kaldırılması gerekmektedir; bunun kaldırılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'e 4B'lilerle ilgili seslenen Usta, "Yine, Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının beyanatlarında 4/B’lilerle ilgili bir kısım muğlak ifadeler yer alıyor yani 4/B’lilerin sorunlarının çözüleceğine ilişkin bir şey söyledi ama onların en büyük beklentisi 4/B’lilerin süreli süresiz ayrımı olmaksızın kadroya geçirilmesidir. Bu kadro konusu son derece önemlidir. Kamu hizmetlerinin sadece memurlar aracılığıyla yapılması zaten bizim İYİ Parti olarak sürekli savunduğumuz bir şeydi" ifadelerini kullandı.

ZORUNLU EMEKLİLİĞİN KALDIRILMASI İÇİN DÜZENLEME GELİRSE DESTEKLERİZ MESAJI GELDİ

TBMM'de yapılan açıklamada Aralık ayında gelecek torba yasalara bu konuda bir madde eklenmesi durumunad destekleneceğine yer verildi. Sizce zorunlu emeklilik kaldırılmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

ZORUNLU EMEKLİLİK DÜZENLEMESİ GELDİĞİNDE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (17)

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Hayır madem zorunlu emekli edecektiniz 696 khk ile kadroyu neden verdiniz?dalgamı geçiyorsunuz milletle.Zorunlu emeklilik saçmalık.
Ziyaretçi 3 Ay Önce
zorunlu emekli olmak istemiyorum. Aynı hastanede ben ve diğer memur arkadaşlarım arasında neden böyle bir ayrım bizde işimize devam etmek istiyorum zorunlu emeklilik istemiyoruz
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Eyt kapsamında kim emekli olmak istiyorsa olsun ama 696 sayili khk kapsamında bulunan 4 dli işçilere ZORUNLU EMEKLILIGI KALDIRIN...ZORUNLU EMEKLILIK ISTEMIYORUZ.
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Zorunlu emeklilik olmamalı,kişinin isteğine bırakılmalı.Emekli olup 3500 tl ile bir ev nasıl geçindirilir,kira öde çocuk masrafları,piyasada iş bulma zorluğu.....
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Kesinlikle kaldırılmalı mağduruz zorunlu olarak insanlar emekli edilmemelidir