Son dakika: 5 ilde okullar yarın tatil edildi 6 Şubat 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: 5 ilde okullar yarın tatil edildi 6 Şubat 2024

Son dakika haberi: 5 ilde okullar 6 Şubat tarihi için tatil edildi. Peki okullar neden tatil edildi? İşte gelen son dakika bilgileri.

Eğitim 5 Şubat 2024 20:51 0
Son dakika: 5 ilde okullar yarın tatil edildi 6 Şubat 2024

5 ilde okullar yarın tatil edildi.

6 Şubat depreminin yıldönümünde depremin en çok etkilediği 5 ilde okullar 6 Şubat tarihinde tatil edildi. Gelen son dakika açıklamasında okulların 6 Şubat tarihinde 1 günlüğüne tatil olacağına yer verildi.

MALATYA

Malatya Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

ADIYAMAN

Adıyaman ilinde depremin yıldönümü nedeniyle gerçekleşecek anma törenleri ve ziyaretler nedeniytle okulların 6 Şubat tarihinde tatil edildiğine yer verildi. Valilik resmi açıklaması şu şekilde:

"6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıldönümü dolayısıyla ilimizde düzenlenecek anma programı, vatandaşlarımız tarafından yapılacak kabristan ve taziye ziyaretleri dolayısıyla yoğunluk oluşabileceği değerlendirildiğinden ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli okullarda 6 Şubat 2024 Salı günü bir gün eğitime ara verilmiştir. Ayrıca anma programları ve kabristan ziyaretlerine katılacak kamu kurum ve kuruluşlarımızda çalışan personellerimize de her türlü kolaylık sağlanacaktır"

GAZİANTEP

Gaziantep'te önce okullar Islahiye ile Nurdağı İlçesi'nde tatil edilmişti. Yapılan son dakika açıklamasında tatilin tüm ilde geçerli olacağına yer verildi. Vali Kemal Çeber yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Kıymetli hemşehrilerimiz, canım öğrencilerim…

Nurdağı ve İslahiye ilçelerimizdeki tatil kararımızı, sizlerden gelen yoğun talep ve depreme ilişkin anma faaliyetlerini yapabilmeniz için İl geneli olarak güncelledik. 

Allah bir daha Ülkemize bu acıyı yaşatmasın"

HATAY

Hatay Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında okulların yarın tatil edildiğine yer verildi. Valilik resmi internet adresinde yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"06 Şubat 2023 tarihinde Ülkemizde yaşanan ve 11 ilimizi etkileyen asırların felaketinin yıl dönümü nedeniyle ilimiz genelinde  06 Şubat 2024 Salı günü eğitim-öğretime  1 gün süreyle ara verilmiştir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur"

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında okulların 1 günlüğüne tatil edildiğine yer verildi. Yapılan açıklamada, ""6 Şubat 2023'te ilimiz merkezli meydana gelen depremlerin yıl dönümü sebebiyle taziye ve mezarlık ziyaretleri, anma törenlerinden kaynaklı ilimiz genelinde trafik yoğunluğu yaşanacaktır. Buna ek olarak öğrenci taşımasında kullanılan servis araçları da fazladan bir trafik yoğunluğu oluşturacaktır. Bu sebeple ilimiz genelindeki resmi ve özel her kademedeki okul ve kurumlardaki eğitim ve öğretime 6 Şubat 2024 tarihinde bir gün süreyle ara verilmiştir" denildi. İşte resmi açıklama:

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç