Son dakika: 10 bin TL deprem yardım başvuru duyurusu geldi: Başvuru , sorgulama nasıl yapılır e devlet?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: 10 bin TL deprem yardım başvuru duyurusu geldi: Başvuru , sorgulama nasıl yapılır e devlet?

Son dakika haberi: Depremzedelere 10 bin TL'lik yardım başvurusu başladı. İşte AFAD tarafından yayınlanan başvuru duyurusu.

Haberler 16 Şubat 2023 09:53 1
Son dakika: 10 bin TL deprem yardım başvuru duyurusu geldi: Başvuru , sorgulama nasıl yapılır e devlet?

Son dakika haberi: Depremzedelere 10 bin TL başvuru duyurusu geldi.

AFAD tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada depremzedelere 10 bin TL'lik yardım yapılacağına yer verildi. Yardımların hesaplara yatırılmaya başlandığına yer verilirken başvuruya ilişkin bilgilere yer verildi.

AFAD'DAN RESMİ AÇIKLAMA

AFAD tarafından yapılan dakika açıklamasında deprem sonrası depremzedelere yapılacak 10 bin TL'lik yardımlara ilikin detaylara yer verildi. AFAD resmi açıklamasında, "Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından konutları hasar gören vatandaşlarımıza yönelik 10 bin TL tutarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri yapılmaya başlanmıştır. Hasar tespit çalışmaları sahada devam etmekte olup, çalışmalar sonuçlandıkça ödemeler yapılmaktadır. Ödemeler; AFAD, Çevre Şehircilik ve İklim Değişiklik Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş birliği ile kesinleşmemiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verisi dikkate alınarak gerçekleştirilmektedir. Şu ana kadar 337 bin 933 hanede hasar tespit çalışması tamamlanmış olup, ödemelere başlanmıştır. Ödemeler için e-Devlet'ten başvuru şartı aranmamaktadır. Hane Başı Destek Ödemeleri Ziraat Bankası'nda hesabı bulunan vatandaşlarımızın doğrudan hesabına, hesabı bulunmayan vatandaşlarımızın ise TC kimlik numaralarına yapılmaktadır" denildi.

BAŞVURU

Söz konusu yardım için başvurular alınmıyor. Devlet tarafından tespit edilen depremzedelerin hesaplarına paralar yatırılmaya başlandı.

SORGULAMA

10 bin TL'nin hesabınıza yatırılıp yatırılmadığını , Ziraat Bankası hesabınızı kontrol ederek sorgulayabilirsiniz.

HANGİ İLLERDEKİLERE VERİLECEK?

Deprem sonrası 10 ilde OHAL ilan edilmiş ve AFET bölgesi ilan edilmişti. Daha sonra dün Elazığ da Afet bölgesi olarak ilan edildi ve toplam 11 il afet bölgesi oldu.

Adana
Adıyaman
Diyarbakır
Gziantep
Hatay
Kahramanmaraş
Kilis
Malatya
Osmaniye
Şanlıurfa
Elazığ

Kadın erkek diğer adaylar burada > TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 17 Ay Önce
ne zaman verecekler acaba bu 10tl yardım parasini