Son dakika: 10 bin polis alımı yapılacak (30. dönem POMEM polislik başvurusu ne zaman 2023)

Son dakika: 10 bin polis alımı yapılacak (30. dönem POMEM polislik başvurusu ne zaman 2023)

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada 30. dönem POMEM kapsamında 10 bin polis alımının yakında geleceğini söyledi.

Polis Alımı 22 Nisan 2023 12:30 10
Son dakika: 10 bin polis alımı yapılacak (30. dönem POMEM polislik başvurusu ne zaman 2023)

Son dakika: 30. dönem POMEM polis alımı geliyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı son dakika açıklamasında 30. dönem POMEM polis alımına değindi ve adayları sevindirecek açıklamayı verdi.

Emniyette yeni FETÖ yapılanması ile ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Soylu, bu konuda çalışmalar başlatıldığını ve hazırlanan delillerin savcılığa intikal ettirildiğini söyledi. Soylu yaptığı açıklamasında, "Savcılıklarımızla da intikal edeceğiz. Hepsi sabit, hepsi delilli. Bunun üzerinden yürüyeceğiz ve önemli olan bulmamız, nihai yere varması. Faili meçhul bırakmıyoruz" ifadelerini kullandı.

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN KİŞİ SAYISI AÇIKLANDI

Depremde hayatını kaybedenlerin sayısına da değinen Bakan Soylu, "Başından itibaren adalet bakanlığımız, savcılıklarımız, nüfus genel müdürlüklerimiz, köylerde hayatını kaybedip de ilçenin savcısından ölüm raporu almadan defnedilenler var. Burada göçmen olup vefat eden 7302 kişi var. Toplamda vefat sayısı 50 bin 783. 985 kimliklendirilemeyen vefat var. Hepsi Türkiye vatandaşı değil. Kayıp müracaatı 297 şu anda" dedi.

30. DÖNEM POMEM POLİS ALIMI GELİYOR

Bakan Soylu'ya 30. dönem POMEM polis alımının ne zaman yapılacağı sorusu soruldu. Bakan Soylu bu soruya "Alıma başlıyoruz. Merak etmesinler. Alımları yapıyoruz. En son 13 bin alım yaptık" şeklinde cevap verdi. POMEM polis alımı  için TIKLA İNDİR

Bakan 29. dönemde yedeklere kontenjan açılması konusuna da, "Eğer biz o yedeklere yeni kontenjan açarsak bu sınava itiraz eder. Eğer siz kapasiteyi söyleseydiniz isyan ederler. O sınavı kazananları mağdur edecek olmaz" şeklinde cevap verdi.

BAŞVURU ŞARTLARI

POMEM başvuru şartları için TIKLAYIN

YAŞ ŞARTI DEĞİŞMEYECEK

POMEM polis alımı yaş şartının değişip değişmeyeceği sorusu ise yanıtsız kaldı. Bu da yaş şartının değişmeyeceği anlamına geliyor. Sizce 30 olan yaş şartı değişmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

POMEM polis alımı ilanı geldiğinde haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (10)

Seç


Ziyaretçi 2 Ay Önce
on katı kalksın ya ümitlerimiz yerle bir ya
Ziyaretçi 2 Ay Önce
10 katı kuralı kaldırılsın lütfen
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Yaş şartı 4 yıldır söyledik hicbirsekilde değişmedi acilen yaş şartı değişmeli yaş 35 olmalı yıllardır bekliyoruz.
Ziyaretçi 2 Ay Önce
60 yaşında emeklilik varsa yaş şartı da 35 olsun
Ziyaretçi 2 Ay Önce
ulan bu Türkiye hükümeti 90dogumlulari hiç sevmiyor. hayatim boyunca herseyi 1 2 yaştan kaybettim