Sivas’taki deprem sonrası Ahmet Ercan’dan uyarı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Sivas’taki deprem sonrası Ahmet Ercan’dan uyarı

Sivas’ın Gürün ilçesinde meydana gelen 4,4 büyüklüğündeki depremin ardından deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan bir son dakika açıklaması geldi.

Haberler 20 Ocak 2024 0
Sivas’taki deprem sonrası Ahmet Ercan’dan uyarı

Son dakika: Sivas’taki deprem sonrası Ahmet Ercan’dan uyarı.

Sivas’ın Gürün ilçesinde meydana gelen 4,4 büyüklüğündeki depremin ardından deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan bir son dakika açıklaması geldi. Ercan yaptığı son dakika açıklamasında "Gerginliğin yer direncini yendiği konumda er ya da geç deprem olacak" ifadelerini kullandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) verilerine saat 01.27’de Sivas’ın Gürün ilçesinde 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin, 5,33 kilometre derinlikte gerçekleştiği bildirildi.

Valilik, herhangi bir olumsuz durum olmadığını açıklarken, Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan depremin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

“ER YA DA GEÇ DEPREM OLACAK”

Adıyaman’da meydana gelen depreme de dikkat çeken Ercan, “Anadolu ülke boyutunda yaygın gerilmeyi Adıyaman M4,0, Bitlis-Zağros bindirmesi ile Sivas-Gürün'de M4,5, KAK üzerinde, sürdürüyor. Gerginliğin yer direncini yendiği konumda er ya da geç deprem olacak” ifadelerini kullandı

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç